rejestracja motoroweru z włoch gdy posiadam tylko dowód rejestracyjny pojazdu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery rejestracja motoroweru z włoch gdy posiadam tylko dowód rejestracyjny pojazdu

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 3 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Zelo
    Zelo
    Użytkownik

Witam. Posiadam motorower Piaggio Bravo od kilkunastu lat. w sumie więcej stał niż jeździł, ponieważ nigdy nie był zarejestrowany. Ostatnio podczas porządkowania papierów znalazłem dowód rejestracyjny (chyba?) od niego i pomyślałem że zasięgnę opinii ludzi mądrzejszych ode mnie i bardziej znających się na temacie. Mianowicie moje pytanie brzmi: czy da się ten cud włoskiej motoryzacji zarejestrować i jak to zrobić? Chciałbym w końcu móc legalnie śmigać nim chociaż w niedzielę pod kościół czy coś. Wrzuca zdjęcia tych papierów. Pozdrawiam
    https://photos.app.goo.gl/0PlWngDJwFZ1Q5wF2
    https://photos.app.goo.gl/Eiso6QjRxDtJZi0O2
    https://photos.app.goo.gl/WQABledazHojS67H3

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

spytaj w wydziale komunikacji bo to jak widze jakiś rocznik 1986. Masz tylko ten włoski dowód? Żadnej umowy, kwitu sprowadzenia z kiedyśtam itd?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Zelo
    Zelo
    Użytkownik

Mam tylko ten dowód. A co ma do znaczenia rocznik? pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Zelo
    Zelo
    Użytkownik

sorki że takie pytania zadaje, ale jestem zielony w tym temacie

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

rocznik ma znaczenie bo stare sprzęty obowiązują stare przepisy a niektórych się zarejestrowac nie da lub jest to koszmarnie drogie

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Tweet
    Tweet
    Użytkownik

Większość umów jest śmiechu warta bo tworzone są sztucznie na potrzeby naszej biurokracji – każdy kto kupuje auto/motor od pana Jana, który go sprowadził a nie jest właścicielem firmy – nie wystawia faktury – to skąd ma umowę z właścicielem? Masz dowód to jesteś gość. Takiego klasyka można nawet bez papierów na żółtą blachę zarejestrować – wyjdzie trochę drożej bo opinię rzeczoznawcy trzeba.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie ma sensu rejestrować skutera na żółte blachy. wiecej z tego kłopotów niż korzyści.
    Klasyka można zarejestrować – ludzie rejestrują Komary i WSK powyciągane z szop – ale w zależności od przypadku różnie się postępuje.

Zdjęcie profilowe Zelo
    Zelo
    Użytkownik

To panowie drodzy powiedzcie mi w końcu co mam robić. Od czego zacząć? Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

od wydziału komunikacji. od tego są

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie