Rejestracja Motoroweru nigdy nierejestrowanego

Witam Wszystkich.

Jestem tutaj pierwszy raz i potrzebuję pomocy.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Motoroweru Romet Kadet.
Jest on w stanie idealnym niecałe 1000km przebiegu.
Nigdy nie był rejestrowany i chciałem go zarejestrować. Posiadam rachunek zakupu tego motoroweru ze sklepu dawny GS czy coś takiego. Stał przez długi czas w garażu i chciałbym go zarejestrować ale w wydziale komunikacji wymagają wyciągu homologacji a takiego niestety nie posiadam. Chciałbym nim troche pojeżdzić ale bez zarejestrowania to strach. Pomóżcie jak to zrobić.

Przegląd zrób i wtedy rejestruj.

Trzeba wykonać tzw. przegląd zerowy. Nie wszystkie stacje diagnostyczne to mogą zrobić. W najbliższej dowiesz się gdzie możesz takowy wykonać. Nim udasz się na ten przegląd postaraj się zdobyć maksymalne dane techniczne te które są w dowodzie rejestracyjnym. Ja jak wykonywałem taki przegląd szukałem z diagnostą po necie wszystkich niezbędnych informacji. Z tym przeglądem oraz kwitem ze sklepu udajesz się do Wydziału Komunikacji.

Diagnosta ma dostęp do wszystkich danych pojazdów, tak że jedziesz na stację, potem skarbówka i rejestracja.

A ta homologacja nie bedzie potrzebna. Zarejastrują bez tego. Bo babki z okienka od razu o to pytały.

Jeśli chodzi o skarbówke to musze opłacić czy rachunek ze sklepu bedzie traktowany jako faktura

Oj ludzie ludzie... Mętlicie..
Jak ja kupiłem skuter z reala to otrzymałem fakturę vat, wyciąg z homologacji oraz zaświadczenie, że real jest upoważniony do sprzedaży motorowerów. Bez któregoś z tych dokumentów nie zarejestrują skutera.
Musi być faktura vat, na której są twoje dane oraz wyciąg o homologacji, również musisz mieć zaświadczenie, że twój sklep co ci sprzedał jest upoważniony przez firmę sprowadzającą skutery do sprzedaży ich.

No ok. tylko sklepu w którym kupiłem a właściwie kupił motorower tata dawno nie ma. Mam jakiś rachunek i tylko tyle. To był rok 1990

No i co teraz.

Prawo nie działa wstecz. Masz rachunek taki jaki był wymagany w tamtych czasach. A co do urzędu skarbowego to nie jestem do końca przekonany, że płaci się podatek. Rób przegląd bierz rachunek i zapychaj do Wydziału Komunikacji.

Dzieki za pomoc. Jakby co bede pisał.

Pozdrawiam Wszystkich .

dychul napisał:

Prawo nie działa wstecz. Masz rachunek taki jaki był wymagany w tamtych czasach. A co do urzędu skarbowego to nie jestem do końca przekonany, że płaci się podatek. Rób przegląd bierz rachunek i zapychaj do Wydziału Komunikacji.

Masz rację, prawo nie działa wstecz, ale umowa kupna musi być podbita w US, nawet jeśli kwota umowy wynosi poniżej 1000zł, trzeba wnieś opłatę (kiedyś płaciłem 5zł za znaczek).
Motorek kupił tata, spisujesz z tatą umowę, podbijasz w skarbówce, idziesz z umową, fakturą zakupu i potwierdzeniem przeglądu do wydziału komunikacji i rejestrujesz.

Może nie będzie potrzebna umowa K-S, bo może wystarczy umowa darowizny, są one zwolnione z podatku (trzeba to tylko zgłosić w US na odpowiednim druku)w przypadku najbliższej rodziny i też stanowią podstawę do rejestracji (dowód własności pojazdu).

Niżej tekst o darowiźnie samochodu, ale podejrzewam że z motorowerem będzie podobnie.
http://motofinanse.pl/darowizna-samochodu

Raven napisał:

Może nie będzie potrzebna umowa K-S, bo może wystarczy umowa darowizny, są one zwolnione z podatku (trzeba to tylko zgłosić w US na odpowiednim druku)w przypadku najbliższej rodziny i też stanowią podstawę do rejestracji (dowód własności pojazdu).
Niżej tekst o darowiźnie samochodu, ale podejrzewam że z motorowerem będzie podobnie.
http://motofinanse.pl/darowizna-samochodu

Po jakiego wuja gmatwać i utrudniać sobie życie z darowizną, skoro prościej jest spisać umowę!? Do 1000zł zwolniona z podatku, lecz trzeba zgłosić w US. Tak czy owak, bez wizyty w US nie obędzie się.

Procedura jest taka sama (umowa+odpowiedni druk do US), ale omija ewentualne problemy z ustaleniem adekwatności ceny z umowy do ceny rynkowej ( w tym przypadku raczej nie ma szans aby US zakwestionował cenę niższą od 1000 PLN, ale w przypadku naszej skarbówki to nie takie "cuda" świat widział )

witam, mam to samo, opisałem to na forum...

http://www.skuterowo.com/forums/forum/motorowery

Czy koledze udało się zarejestrowac pojazd?????