Rejestracja motocykla ze Szwajcarii

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Rejestracja motocykla ze Szwajcarii

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Jakub 3 tygodnie, 2 dni temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Jakub
    Użytkownik

Witam wszystkich.
    Mam pytanie do osób które kupowały swój motocykl w Szwajcarii i opłacały/wprowadzały go na teren UE w Niemczech. Czy potrzebne jest do rejestracji tłumaczenie dokumentów: pokwitowanie/quittung, są to 3 strony zapisane drobnym drukiem oraz Original Für den Beteiligten, kolejne dwie strony. W tłumarzeniu wychodzi w sumie tych stron około 12. Koszt tego tłumaczenia tłumacz oszacował mi na ok 400 zł.

Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Hmmmm @jakub, to było pytanie czy to jest konieczne?

Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂

Jakub
    Użytkownik

Dokładnie 🙂 w informacji powiedziano mi że nie jest to wymagane, ale kobieta w okienku w momencie wyrabiania rejestracji tymczasowej kręciła nosem i nie była pewna.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

dokumenty zakupu (umowa) i dokumenty motocykla (dowód rej.) trzeba tłumaczyć.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Jakub
    Użytkownik

Niestety tłumaczyć trzeba wszystkie dokumenty w języku obcym dotyczące transakcji związanych z zakupem i sprowadzeniem motocykla do kraju. Wyjaśniła mi to koleżanka z agencji celnej, która na co dzień zajmuje się takimi sprawami. Dzięki za pomoc, temat można zamknąć. Pozdrawiam 🙂

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie