Rejestracja jako nieletni - jak to z tym jest?

Jak wyżej, co muszę mieć, czy da się wgl. i czy są jakieś dodatkowe koszty z tym związane ?

Jeśli dobrze zrozumiałem twoje pytanie to chodzi Ci o rejestracje skutera na siebie? Jeśli się nie mylę to jako osoba niepełnoletnia możesz być tylko współwłaścicielem, aczkolwiek potem, przed ukończeniem 18 lat może być problem ze sprzedażą skuterka.

Nie, ja jestem właścicielem jedynym swojego skuterka :)

To jak to z tym było Dodge?

idziesz z rodzicem do WK i rejestrujesz normalnie :)

Przy kupnie kogo dane były podawane ?

Zarejestrować możesz, ale musisz mieć zgodę rodziców. Najlepiej napisać pisemnie zgodę rodziców lub iść z nimi do WK. Jest jedno ALE. Nie możesz tak normalnie sprzedać skutera do 18 roku życia. Musisz wtedy założyć sprawę w sądzie i sąd może Ci udzielić pozwolenia na sprzedaż (działa on tak jakby w twoim interesie, abyś ty się wzbogacił jbc. a nie twoi rodzice ;D)

A jak się zgodzi sąd, to ile to pozwolenie jest ważne :)?
I jak się trzeba ubiegać o to pozwolenie ?

Muszą twoi rodzice iść do sądu i złożyć taki wniosek jakby. Zaraz Ci dam więcej info.

Najlepiej iść do doradcy prawnego i on wyjaśni Ci całą procedurę, jakie wnioskie trzeba składać i jak to dokładnie z tym jest. Wiem, że najlepiej jest dać siebie jako współwłaściciel, bo wtedy nie ma problemu z tym.

Idź tam np z tatą i jezeli umowa kupna skutera byla na tate będziecie musięli z tatą spisac umowę darowizny wtedy mozesz stac sie jedynie współ właścicielem a tata moze Ci darowac np 75 % wartosci tego skuterka itp ile tam chce ... : )

Nick3y napisał:

Jak wyżej, co muszę mieć, czy da się wgl. i czy są jakieś dodatkowe koszty z tym związane ?

Jak byłem w twoim wieku, rejestrowałem na siebie Komara. W umowie kupna, jako dokument wpisałem legitymację szkolną i z tym dokumentem normalnie zarejestrowałem na siebie, bez żadnych korowodów. Było to za czasów komuny, czyli panowała ogromna biurokracja. Teraz mamy demokrację i przyjazne państwo, więc nie powinieneś mieć z tym kłopotów, przecież nie cofamy się z przepisami w średniowiecze. Jako 13 latek możesz posiadać własne konto bankowe, kartę motorowerową, to i zarejestrujesz własny pojazd, nawet gdyby to był samochód (z tym że nie mógłbyś nim legalnie jeździć, w przeciwieństwie do motoroweru posiadając kartę).
Koszty standardowe, nie ma dyskryminacji niepełnoletnich ;)