Regulacja napędu - podniesienie zakresu obrotów

Mam tak że obecnie skutera dokręca sie do 8500. Tak się dzieje na 5.5g rolkach i sprężynie centralnej motoforce średniej (czarnej - ona podobno jest +1500).
Troche mało bo z wydechu i cylindra maxa się krzesa w okolicy 10500 obr.
Na rolkach 4.5-4.7g kręci sie ładnie 11000-12000obr ale jedzie 45-50km/h. Czyli sprężyna centralna jest za twarda.
Porównywałem w sklepie centralną Stage6 medium i taką jak podobno mam Motoforce medium.
Wyszło że średnia od Stage jest ciut miększa (ale za to ciut wyższa) niż Motoforce. Ale to jest naprawdę ciut, prawie nie czuć różnicy w oporze przy ściskaniu.
Kupiłem wiec Stage6 medium i od razu Stage6 soft (bo podobno mam medium od motoforce ale pewności nie mam). Wiec mam teoretycznie ciut miększą i dużo miększą.
I żeby oszczędzić sobie roboty zastanawiam się czy robić próbę ze Stage6 medium czy od razu zapakować Stage6 soft i dobierać rolki?

btw, zestaw regulacyjny mi sie rozrósł :)

Wpakuj soft i rolki 4,7,podobnie ktoś założył w ludixie średnią [którego już sprzedałem] rolki 10g jej nie ściskały założyłem china żółtą za 9zł rolki 4,5 i poszedł jak byk na torreadora mało co mi manetki w rękach nie zostały :D

zmacawszy sprężyne zdjętą ze skutera okazała się ona faktycznie czarnym motoforce +1500RPM.
Stage6 Medium czarna jest ciut mieksza niż Medium Motoforce +1500 z przebiegiem 1000km a Stage6 soft czarna jest wyraźnie miększa. Się jakby zgadza.
Zapakowałem na gotowo rolki precyzyjne stage6 4,5g i spręzyne Stage6 SOFT.
Rusza bez muła tak jak ruszał przed zabiegiem z 3700-4000 tys (ale nie jest to gwałtowny kop i chyba potrzebuje zakręcić sie 700-1000 obr więcej żeby uzyskać prędkości z jakimi jeździłem do tej pory. Za to znikła granica na 8500-9000 obr. i można pokręcić go stanowczo wyżej. Na razie dobiłem swobodnie do 10000 rpm a tu jeszcze zapas na manecie. Więcej świeżo po składaniu napędu nie chciałem.
Trochę sie boje czy dysza 75 wystarczy ale na razie nie słychać jakichś niepokojących przerywań w pracy silnika. W sumie z racji 19mm gaźnika może ta dysza 75 w nim wyrabia swobodnie. Niby gaźnik w takim własnie setupie jest wystrojony pod takie cylindry jak mój, takie wario i wydech ProReplica i powinien wyrabiać. Jedyna różnica że ja mam tecnigasa next-R.