Regulacja gaźnika Dellorto PHBG 19 mm.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Regulacja gaźnika Dellorto PHBG 19 mm.

Ten temat zawiera 52 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 3 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 53 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Walcze z niską prędkością maksymalną.

Mój dellorto phbg 19mm ma seryjnie dysze 75. Na takiej dyszy świeca wygląda tak:

.
    I to jest wg mnie już za dużo paliwa – przynajmniej przy obecnym filtrze powietrza.
    wymieniłem dziś dysze na 85 żeby zobaczyć czy zacznie sie solidnie zalewać ale nie – w zasadzie bez mian.
    Oprócz tego mam 6 sztuk 6g rolek. Pasek wymieniłem na poprzedni a tu max dalej jaki był – około 65kmh. Po prostu nie jedzie dalej i koniec.
    Może sie zalewa na wysokich. Spalanie w okolicy 5.5 też by o tym świadczyło.
    Troche mi się pomysły kończą. Do tych 60 idzie jak głupi i ściana…nie to że walczy żeby 60 pojechać. Lekko mu to przychodzi i dalej nic.
    Podobno oprócz tego paska wymienionego na węższy i cylindra co nie jest zatarty nic nie robili.Pasek wrócił na miejsce ale osiągi nie.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe snajper061
    snajper061
    Użytkownik

a maż pewność że nie pchali łap w przekładnię?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie powinni. Z samego lenistwa i niechlustwa. Ale pewności nie mam
    Może moduł sie spsuł lekko i go za morde trzyma i nie wyrabia powyżej tych 8000

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    snajper061
    Użytkownik

to kup na próbę chiński odblokowany za 20zł bo faktycznie nie wydaje mi sie żeby 8-9tyś to była wartość maksymalna

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale on na tym setupie swobodnie szedł do 75km/h bez ciśnięcia manety do końca. Wymienili cylinder na niezatarty i Vmax jest 67km/h na 8000

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Jeszcze mam cichą koncepcję że może gaźnik jest 3-stopniowy i się nie otwiera do końca (linka czy coś) i nie działa ten stopień od Full Throltle czyli dysza główna.
    Jedzie tylko na tych kanalikach od High Speed

Zdjęcie profilowe H2O
    H2O
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

mam te manuale do Dellorto, przegryzam się przez nie ale z niechęcią bo to wręcz MUSI być coś banalnego.
    Jechał dobrze, zmienili gar na niezatarty i jedzie źle- tzn lepiej ale do ~65km/h. Coś po drodze popsuli, gaźnikiem nie kręcili… ale może linka, może coś… hgw
    Zważyłem rolki. Żadna nie jest cechowana Stage6 a powinny być chociaż ślady napisów na krawędziach a takie były fabrycznie w wariatorze i w zestawie rolek testowych. Ciekawie wyszło na wadze:
    – jedna rolka: 5gr
    – 6 rolek: 37g
    za chu..a niepodzielne. Dałem sobie siana z ważeniem ich wszystkich osobno. Może przy naprawie ktoś sobie zabrał rolki na bajerze a wsadził co miał.

snajper061
    Użytkownik

całkiem możliwe a gar ci wymienili na taki sam?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak, identyko. I idzie. Do tych 65 idzie jak zły… i koniec. Ściana. Zapas na manecie jest a to to nie reaguje

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wymieniłem dysze na 85 i po nagrzaniu to sie musiałem odpychać żeby ruszył ale jak już złapał te 10km/h to szedł do przodu.
    Wróciłem do dyszy 75 a kupie jeszcze mniejszą. No i rolki. Dziś nie zdążyłem.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

założyłem dziś dysze 70.
    Ważąc rolki wyszło mi że to są 6g Motoforce (szkoda że nie wiem gdzie i kiedy się podziały oryginalne)
    Sprawdzałem z rolkami o różnej masie. Kupiłem zestaw 5.5 – 6 – 6.5 – 7. Zacząłem od 7 i szedłem w dół. Dopiero przy 5.5g zrobiło się naprawdę dynamicznie, zaczęło wkręcać sie na 9000 i wskazywać ponad 70km/h. Nie piłowałem w opór bo to jednak jest na dotarciu.
    Zdaje się że musze kupić zestaw 3-5g i testować bo wariator ewidentnie „lubi” lekkie rolki. Dlaczego tjunery wsadzili 6g- za boga nie wiem.
    Ale zaczęło to naprawdę jechać.

snajper061
    Użytkownik

niestety tak to jest po tjunerah potem nie wiadomo w co najpierw ręce włożyć

snajper061
    Użytkownik

niestety tak to jest po tjunerah potem nie wiadomo w co najpierw ręce włożyć

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

byłem sie przejechać na tej dyszy 70 i i tak po 8-10km jazdy spokojnie dałem pełny ogien, wkręcił sie na 9000 i pełnym ogniu po 400m zgasł. Dotknąłem lekko hamulca, zapaliłem go rozrusznikiem i poszedł dalej. Chyba ta 70 jest jednak za mała przy tych lżejszych rolkach.

BTW,pytanie do wróżki: warto ryzykować jeszcze lżejsze rolki? 4.5-5 ?

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 53 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: