regulacja amortyzatora tylnego Kymco Agility City 125

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 regulacja amortyzatora tylnego Kymco Agility City 125

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Jakub Lis 9 miesiące, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Jakub Lis
    Użytkownik

Witam
    Gdy na „pokład” mojego Kymco Agility City 125 zabiorę żonę (łączna waga na granicy dopuszczalnych 150 kg), to nawet na niewielkich nierównościach asfaltu dobija mi tak, że tylne koło szoruje o błotnik, co w sposób ewidentny wyklucza jazdę we dwoje. Pytanie co mogę zrobić, by rozwiązać ten problem? Czy w tym modelu jest możliwość regulacji amortyzatora? Jeśli tak, to gdzie mogę znaleźć śrubę od regulacji i co z nią zrobić? Będę bardzo wdzięczny za rozsądne porady.

Zdjęcie profilowe pawelecm
    pawelecm
    Użytkownik

Tylne amortyzatory mają regulację napięcia sprężyn, im bardziej napięta sprężyna tym twardsze zawieszenie. Klucza niestety nie ma w zestawie, trzeba się posiłkować kluczami rowerowymi lub podobnymi, można też przekręcić regulację kombinerkami, ale druga osoba musi ściskać sprężynę.
    Dziwne z tym dobijaniem, ponieważ z ustawieniem przedostatnim (prawie najmiększe) jeździłem wielokrotnie z kolegą a nasza waga przekraczała 180 kg i dobijało tylko na większych dziurach.

Jakub Lis
    Użytkownik

Dzięki, a gdzie znajdę pokrętło tej nieszczęsnej regulacji?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to te ^schodki^ na dole amorka, trzeba to obrócić co bardziej ugniata spręzyne

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Jakub Lis
    Użytkownik

Super, czarno na białym. Wielkie dzięki!

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie