Redukcja biegów 50cc

Wita.,
Jestem po godzinie pierwszej jazdy na motorowerze 50 cc. Mam problem z redukcją biegów, a mój instruktor jest taki że sam nic nie wytłumaczy tylko mówi że niższe biegi są na dół i koniec. Więc jak np. zbijam z 3 na 2 to czuję wyraźne zwolnienie motoroweru (jakby lekkie szarpniecie do tyłu). Nie wiem czy tak już powinno byc i czy może trzeba stosować przegazowki. Czasem również nie może wejść 1(trzeba wręcz kopać żeby weszła). Instruktor mówi że moto to chińczyk i już tak musi być, ale ja boję się że jak wyjadę na miasto to nie będę mogła zapiac 1 i ładnie redukować. Powiedzcie jak redukować i czy 1 zawsze ciężko wchodzi.

zawsze przy zbiciu biegu w dół masz szarpinięcie bo to sie nazywa hamowanie silnkiem. chyba że opanujesz temat i bedziesz wiedział na ile “pogazować” żeby ta zmiana nie była brutalna. To zalezy co chcesz uzyskać - czy zredykować i “depnac” czy redukowac i hamowac silnikiem.

A co do wrzucania jedynki. Zasadniczo zawsze wchodzi najciężej ale to nie powinna być walka. Ale to już kwestia wyczucia, doświadczenia i zużycia motonga.

Wystarczy, że przy redukcji utrzymasz trochę wyższe obroty niż przy całkowicie odpuszczonym gazie, a niższy bieg powinien wskoczyć bez tego szarpnięcia. Jedynka może ciężko wchodzić na postoju, jak sprzęt ma coś nie tak ze sprzęgłem. W takim przypadku można sobie ułatwić wrzucenie jedynki poprzez delikatne pchnięcie moto do przodu w czasie wrzucania jedynki.