! Forum Motorowery Rama

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 lat, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe swdr
    swdr
    Użytkownik

Witam.Znacie jakąś Ramę, która jest podobna do Ramy Perkuna 98?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

takiego Perkuna 98?
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Perkun_98#/media/File:02017_06_PERKUN.jpg

a możesz rozwinąć że podobna to znaczy że jaka? po co? Odrestaurować? Naprawić? Podrobić styl?
    Przecież to 80-letni motocykl.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat, 1 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat.
    ziuuummmm….
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat, 1 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat.
    Zdjęcie profilowe swdr
    swdr
    Użytkownik

https://goo.gl/images/46UJ9V O Tego Konkretnie Mi chodzi.Podobna Rama to znaczy Kszatłtem podobna, prosta Rama jak w Rowerze.Chcę Złożyć Coś na Wzór Tego Perkuna.

Czytaj
    REKLAMA

TRIUMPH DOBRY MOTOCYKL W DOBREJ CENIE

Wybierz swój fabrycznie nowy motocykl Triumph i kup go za okazyjnie niską cenę. Oferta ograniczona. Pozostały ostatnie sztuki z rocznika 2018!
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no to chyba tylko ręczna rzeźba pozostaje. CHyba że od innego zabytka – ale to sie mija z celem ze względy na koszty.
    A chcesz składac całkiem retro z zabytkowym silnikiem czy chcesz tam władować współczesnego chinola 50-125cm. Bo jak to drugie to sobie Kinkwaya łosia modyfikuj.

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe swdr
    swdr
    Użytkownik

Chcę włożyć Silnik Predom 023.Da radę zrobić Mocowanie pod Niego?

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat, 1 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe swdr swdr.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat, 1 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe swdr swdr.
    Zdjęcie profilowe swdr
    swdr
    Użytkownik

Mocowanie W Ramie Łosia.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Kup łosia, bedzie 30 razy prościej i 20x taniej oraz 10x bezpieczniej.
    Jak widze koncepcje wsadzenia archaicznego silnika ogara (który tam ci się ostatnio sypał) w zabytkową lub udającą zabytkową rame, dopasowywanie przełożeń, łańcucha, elektryki..itd to już niemal wiem że nic z tego nie wyjdzie.

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe swdr
    swdr
    Użytkownik

Dobra, dzięki.

Zdjęcie profilowe swdr
    swdr
    Użytkownik

Chcę Zrobić Motorek a la Chopper.Mam Silnik Predom 023, jaką Ramę polecicie?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

żadną – tylko customowa rama.
    napisze ci ostatni raz bo nie znam założeń do twojego projektu.
    1. Jeżeli myślisz że to wyjdzie taniej bo masz silnik – to się bardzo grubo mylisz.
    2. Sens robienia choppera na słabym i przestarzałym silniku z poprzedniej epoki jest żaden. Koszty duże, problemy z rejestracją, problemy z bezpieczeństwem.
    3. Chopper z motoroweru pozostanie motorowerem i „łaał” robić nigdy nie bedzie. Może nie bedzie yglądac śmiesznie jak to zrobisz bardzo solidnie i z dbałością o detale.
    4. Skoro masz silnik od Ogara to przerabiaj rame od ogara – najmniej elementów to zmiany. Przespawaj u kogoś bardzo bardzo bardzo ale to bardzo kumatego główke ramy i wstaw odpowiednio dłuższy przedni widelec od czegoś – nawet tego Kingwaya łosia.
    Za 800-1500zł kupisz Kingwaya Łosia lub Kingroada który jest całością nie wydumką, nie ma problemu z cześciami i naprawą i prawdopodobie wygląda 20x lepiej niż to co ulepisz (bo troche jak Honda VF 1100 Magna). Zwłaszcza że z pytań i zaparcia w temacie wnioskuje że nie masz o tym bladego pojęcia.

Policz sobie kosz modyfikacji ramy, widelca, hamulców, koła, amortyzatorów (które bedziesz musiał dobrać) kanapy (inny kąt siedzenia bo pochylona rama i inna pozycja), kierownicy o innym kształcie, wszystkich linek i przewodów które bedą za krókie przy wyższej kierownicy. I to wszystko po to żeby wstawić tam słabiutki silnik Dezameta o jakości wykonania siekierą i kazać mu to ciągać.

ziuuummmm….
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie