Quantum Classic czy Bianci Amante

Witam wszystkich po raz pierwszy ;)
Przymierzam sie do zakupu skutera. Do tej pory miałem do czynienia z dwoma chinczykami i gilera stalker.
Chciałbym 125, bo z skuterem rzadko się rozstaje a po za tym często jeżdżę w dwie osoby.
Poruszam się po ruchliwym mieście więc zwinność i prędkość ...
Proszę o podanie + i - co pomoże mi w wyborze.
Oczywiście chętnie rozpatrzę wasze inne propozycje.
Skuter
do 4 tyś (nowe/używane)
Zwinny (coś jak Gillera)
Oczywiście mało awaryjny.
Wygląd najmniej ważny, ale agresory mi sie podobaja ;)
Proszę o porady bym mądrze wybrał.
Pozdrawiam

w zasadzie tylko używane. To bardzo mało kasy jak na 125 pod dwie osoby. Nic co ma te 12-15KM i jest chłodzone cieczą w sensownym stanie raczej nie kupisz (pomijając niebotyczne szczęście) bo byś musiał szukać i dobrze oglądać.
Można zaryzykować to:
SYM GTS ( teraz jest jeden wart sprawdzenia)
Kymco Grand Dink (na nowszego Downtown to za mało)
Honda Silver Wing
Honda Phanteon
ale to wszystko co kupisz i zarejestrujesz w kwocie 4000zł będzie poniżej rocznika 2006 - a to jest ryzyko.
.
To budżet na solidne i dość młode Kymco Agility City z silnikiem 125. Tyle że to chłodzona powietrzem wersja silnika o mocy poniżej 9KM wiec to w dwie osoby szału nie robi. Za to na tyle spory że jedzie się wygodnie.

Może trochę źle się wyraziłem, nie szukam skutera dla dwóch osób,
choć codzień zdarza mi się wieźć pasażera. Na Kinroad xt50qt-2 który teraz posiadam jest masakra. brakuje mocy...
Stalker którego użytkowałem nie pokazywał dużej różnicy przy przejazdach z kimś, choć była to 50.
Dzięki, przeglądnę te skutery.
Nie wliczajmy w kwote jaką mam ubezpieczenia, rejestracji itd...

Edit: Przeglądając forum i nawiązując do tych skuterów.
Ważę może z 65kg razem z plecakiem, to chyba trochę duże skutery..

Owszem, to co wymienił Wombat, to już cielaczki :-) A opisywany niedawno przez Leszka junkers?
http://www.jednoslad.pl/junak-806-125-4t-podsumowanie-tygodniowego-testu-miejskiego-sprintera/
Lekki, ale wariat :-)
http://olx.pl/oferta/junak-806-CID5-IDgulRR.html#a3faf55fc2