Pytanie ws. chłodzenia.

Witam! mam w planach zalozyc dodatkowe chlodzenie do skutera. mam chlodnice , elektryczna pompke wody. chce miedzy zeberkami cylka wsadzic np.alu rurki i tkj owinac ( przez ktore mialby plynac plyn chlodniczy) oczywiscie polaczane z pompa i chlodnica. pytanie jest takie : czy to cos da? mam nadzieje ze w miare zrozumiale opisalem:) licze na szybk odp.

Owiń to sobie na radiatorze procesora w kompie - może ciut Ci schłodzi procka.
Zmień silnik, na taki chłodzony cieczą - będziesz miał fabryczne rozwiązanie problemu, a nie jakąś partyzantkę.
Ale przy okazji pochwal się, jaka to maszyna nie wyrabia w te letnie dni? Producent nie przewidział jazdy latem? Dziwne...

jak latwo powiedziec zmien silnik.. hmm tylko kasa .. rodzice nie dawaja mi jak niektorym dzieciakom... ale ty gowno o tym mozesz wiedziec.. czekam na opiniee innych uzytk a ty brnekpe nie udzielaj sie juz.. prosze

nie widze tego w jasnych barwach

mimo waszych opinii przetestuje i dam znac:) moze akurat poprawi lekko chlodzenie...

Mysle ze nie jest to dobry pomysł zeberka sa po to aby odbierac ciepło ze srodkowej czesci cylindra ty to zasłonisz i powietrze z wentylatora nie dotrze wszedzie lepiej zamotowac chłodnice oleju.
lepiej to przemysl zebys nie zatar silnika

chlodnica oleju sporo kosztuje a efekt pewnie bd taki sam. wentylator sluzy u mnie jako ozdoba. nic nie chlodzi... gdy odpale zimny skuter to po kilku s jest tak goracy ze moge sobie na nim nalesniki smazyc

Takie są uroki silników typu AC ... Radzę Ci już lepiej kup cylinder z kanałami chłodniczymi, zamiast wiatraka zamontuj tam dekiel i pompę wody, połącz wszystko odpowiednio wężykami, zamontuj chłodnicę, tylko nie wiem czy taka przeróbka nie przewyższy w kosztach wartości sprzętu... Ciekawym co to za maszyna?

po nicku poznasz:) romeciak 767 4t :) wiem ze sa to uroki AC ale bez przesady... zeby po kilkunastu sek tak sie zagrzal?

witam. jak podlaczyc taka chlodnice oleju? moze byc taki obieg? od spustu do zaworow ?

Obieg mógłby być, ale z działaniem może byc różnie, w tych silnikach mamy smarowanie rozbryzgowe i trzeba było by pompkę kupić i to nie byle jaką, albo trzymać się obiegu , żeby brało olej z okolic łańcuszka i grawitacyjnie spływał do miski przez spust - dużo kombinowania .....
i chłodniczkę należałoby umieścić tak , aby była cały czas zalana olejem i się nie zapowietrzała - będzie większa skuteczność

Więc
lepiej zobacz świecę , czy za jasnej , albo za ciemniej nie masz

no swieca jest czarna jak kawa. wiem ze gaznik do regulacji ale nie mam mozliwosci bo srubka mieszanki.... jest przelozona od czegos innego (od nowosci)

czy jest jakis inny sprawdzony sposob chlodzenia? nie chodzi mi o wiatraki ,chwytaki bo to nic nie daje..

romet4t7x7 napisał:

czy jest jakis inny sprawdzony sposob chlodzenia? nie chodzi mi o wiatraki ,chwytaki bo to nic nie daje..

Jest jeden sprawdzony sposób! Można polewać zimną wodą :-) Wiadro wody między nogi i ci jakiś czas chluśniesz wodą na silnik :-)
A tak na poważnie. Może warto zastanowić się nad zmianą pojazdu?

Podobno naraku ma wiatrak za 50zł ma inaczej ustawione łopatki i jeszcze daj chwytak....

BARDZO DOBRY POMYSL! Hidenburg nad zmiana pojazdu pomysle potem:) jak sie juz calkowicie rozsypie:) to jak mowimy juz o tym to jaki skuter do 2000tys uzywany poleccie?stan wizualny nie musi byc idealny wazne zeby stan mechaniczny byl ok..