Pytanie prawo jazdy AM

Siema, mam kartę motorowerową od maja 2012. Pełnoletność osiągnę 25 maja 2013. Nie wymieniałem karty motorowerowej na prawo jazdy Am. Czy po 25 maja 2013 będę mógł dalej jeździć na kartę motorowerową? Wymieniać prawka nie będę, bo przed wakacjami będzie normalne prawo B, które też uprawnia do poruszania się motorowerem. Czy między ukończeniem 18stki, a wydaniem prawka B mogę jeździć na samą kartę?

W dniu ukończenia 18. roku życia karta motorowerowa traci ważność. Jeździć na karcie możesz, ale nielegalnie :D

Japie... paranoja. Chciałem wymienić na Am przy składaniu profilu kandydata na kierowcę jak na B składałem, bo tam było badanie lekarskie. Pani w okienku powiedziała mi, że musiałbym mieć kartę moto przy sobie, nie ma możliwości dowiezienia. Ogólnie to nie wymieniam, bo po co płacić 2 razy za Am, a potem znów za B jak na nie zdam. Ten miesiąc jakoś bez karty dam radę. Jak nie miałem karty to nawet dłużej się jeździło niż miesiąc ;D Ogólnie w swojej karierze nawinąłem 2500km bez żadnej kontroli.