pytanie o skuter zipp tops

czesc chciałbym sie dowiedziec pare rzeczy o tej marce
ile powinien sie rozgrzewac silnik przed jazda i co to za przełacznik jak sie hamuje przednim hamulcem

Musi całkowicie wyłączyć się ssanie. I możesz wtedy delikatnie ruszyć.

A co do przełącznika to nie wiem dokładnie o co chodzi.

to mój pierwszy pojazd i mam troche zaległosci i musze poznac maszyne .
gdzies czytałem ze te ssanie to jest jak sie koło kreci samo jak na stapkach stoi jesli jest teren równy to jest w góze i sie kreci ale jak dotyka ziemi i jest bez ruchu to tez załapie czy musi sie krecic?

ciężko zrozumieć co masz na myśli, wyłączenie ssania poznasz po tym że obroty spadną- same
Po wyłączeniu ssania koło w zasadzie nie powinno się obracać kiedy wisi w powietrzu, a już tym bardziej po zetknięciu z ziemią bo byś się nie mógł zatrzymać :-D

tak masz racje jak sie odpala to głosniej chodzi potem obraty spadaja i musze czekac z 20 minut zanim na nim pojade bo jak krócej chodzi to jak sie da gazu to gasnie dodam ze stoi na dworzu a czy akumulatorowi sie nic nie stanie jak tak na te noce bedzie bedzie w motorku

Co do tego gaśnięcia- wyreguluj gaźnik. Z tego co piszesz brzmi jakby miał zbyt bogatą mieszankę.

Jeśli plkanujesz dłuższy postój bez uruchamiania to lepiej wyjmij aku i zanieś do ciepłego - do domu

skuter jest nowy z salonu jak z piwnicy go odpaliłem to ze 2min mu dałem i jechał bez problemu a jak na dworzu stoi to bardziej jest wyziebiony i wiecej mu chyba potrzeba zeby ruszył bo ze startera nie da rady uruchomic silnika trzeba kopniakiem

jezdze teraz co dziennie do pracy rano to na noc na dworzu go mam bo nie posiadam piwnicy a u rodziców go miałem jak takie mrozy były

ja też miałem nowy i gaźnik był fatalnie rozregulowany mimo tego

tak pozatym dzieki za odpowiedzi
a wracajac do tematu no gosciu zrobił przeglad startowy a dopiero przejechałem ze 30km na nim to chyba zalezy od tych mrozów i silnik tak jest zimny ze musi pochodzic troche zeby nie gasł

oczywiście że temperatura potrafi płatać figle. ale z drugiej strony mój nie gaśnie nawet jak jest 0 czy lekki mróz i wcale nie muszę czekać 20 minut żeby jechać. oczywiście lepiej dla silnika poczekać, ale jak się uprę to po minucie jadę i nic nie gaśnie (przynajmniej na razie).

Aha i miałem na początku tak, że jak go odpaliłem, to chodził kilka minut i gasł sam (nie zawsze, ale powiedzmy w 50% przypadków), a jak mu dałem chociaż trochę gazu na początku to gasł od razu. okazało się że gaźnik był źle ustawiony (nie wiem czy był przegląd zerowy i źle ustawili czy nie było tego przeglądu)

a czy sam dałbym rade wyregulowac ten gaznik czy fachowca trzeba raz tez mi zgasł jak go zostawiłem samego bo kolega ma rometa i mówi ze pare minut go pali i jedzie

To zależy, jak się nie znasz to może być ciężko, ale do odważnych świat należy.Aczkolwiek jak się boisz to nie rób, zresztą masz chyba gwarancję to może do serwisu śmignij.

i tak zrobie podjade a dłógo sie to robi
a i cos tam wyczytałem ze na zime trzeba wymienic swiece na ciepła a latem na zimna ze niby to ma jakis zwiazek z odpalaniem maszyny

sam dasz radę spokojnie, tylko nie wiem jak z gwarancją- czy możesz to sam robić. u mnie mogłem sam regulować bez jej utraty. poczytaj warunki gwarancji ale raczej nie powinno być problemów, tym bardziej że musiałbyś rozborować śrubę żeby poznali że dłubałeś.

wcześniej czy później i tak będziesz musiał się tego nauczyć
poczytaj:

http://www.skuterowo.com/gaznik-jak-optymalnie-wyregulowac/

http://www.skuterowo.com/foto-tutorial-czyszenie-regulacja-i-wymiana-dyszy-gaznika/

ja to przeczytałem i dałem rade sam a byłem zielony zupełnie, ale jak masz możliwość to w ramach gwarancji zawsze bezpieczniej - jak prawi Vezyr

z tą wymianą świeć to głupota. Ja jeżdże cały rok i nie zmieniam świecy.

ale skoro sie odpala dobrze jak stoi w cieple i odrazu mozna jechac to napewno wina pogody za zimno jest dla niego tak na mrozie stac bo jak by było cos z gaznikiem to po wyjezdzie z ciepłego tez powinien po dodaniu gazu gasnac przy ruszaniu bez zozgrzanie troche silnika

masz 2t?, ile ci pali na 100?

4T mam a na stówke to jeszcze nie wiem bo dopiero ze 30km przejechałem ale 2 z kawałkiem małym powiniej spalac

to gdyby potwierdziło się że 2 z hakiem to raczej mieszanka nie powinna być zbyt bogata, mi 4t przed regulacją paliło 4/100km