Pytanie o obroty na 3 i 4 biegu w porównaniu do 2

Witam kupiłem używany silnik z Zippa pro 50 z 2015 roku i mam pytanie czy powinno tak być że jak rozpoczynam jazdę to sprzęgło wrzucam 1 dodaje gazu znowu sprzęgło 2 gaz ok. 6000 obrotów i teraz sprzęgło 3 bieg i czuje że te obroty nie spadają może minimalnie to samo jest z 4 biegiem. Jak go pociągne na 2 to na 3 i 4 biegu z 5 sekund jeszcze pójdzie mocniej i już więcej nie daje rady. Prędkość ok 40-50 km/h, kompresja 11 bar, sprzęgło nowe. Co to może być wadliwy silnik czy co ? Dodam że w moim starym silniku i kolegi jest tak że obroty spadają dużo więcej że jak jade np. na 2 6000 obrotów i dam 3 to czuję że silnik pracuje dużo ciszej i wolniej i rozpędzał mnie do 75-80 km/h GPS'em. Pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc. Dzięki

Zapewne masz taką skrzynię jak u mnie. 1 i 2 długie, a 3 i 4 krótkie. Załóż z przodu zębatkę 17 zębów i będzie ok.

A jaką masz pojemność ? Ja mam 72 i mam narazie zębatke 14. A która skrzynia lepsza ta co mam czy tak druga z 1 i 2 krótszą a 3 i 4 dłuższą ?

Ciężko stwierdzić która lepsza, ja mam taką od początku i chcąc wydłużyć biegi musiałem zastosować 17z. z przodu. Też mam 72 i dość dobrze sobie radzi na takiej zębatce.

A jak z predkoscia i przyspieszeniem na kazdym biegu ? Jaka masz tylna zebatke ?