Pytanie na temat prawka

Witam mam takie pytanie co polecacie robić czy prawko A czy prawko A1 i takie może głupie pytanie ale chodzi mi po głowie czy prawko A1 jest łatwiejsze do zdania niż prawko A i pytanie kolejne co mi grozi za jazde motorem 125 cm bez prawka A1?>

skoro już masz lata to rób A.
300zł kosztuje posiadanie niewłaściwych uprawnień (np masz A1 a potrzeba A, albo masz B a potrzeba A, albo masz AM a potrzeba…itd,) a 500zł jeżeli nie masz żadnych.
Do tego może być zakaz dalszej jazdy, laweta jak nie ma kto odebrać motocykla, parking policyjny…itd. Jeżeli okolicznosci bedą trudniejsze (kolizja) albo złapią cie kilka razy to może być i sąd, zakaz prowadzenia pojazdów na kilka lat…itd

a jak nie mam am a to am co czytałem to jest jako karta moto rowerowa tak czy jak to jest bo karte motorowerowa posiadam

nie posiadasz bo taki dokument już nie istnieje
karte rowerową należało wymienić na AM jeżeli nie ukończyłeś 18 lat. Jeżeli nie wymieniłeś a ukończyłeś 18 to straciłeś uprawnienia.

a jak przepisy weszły jak miałem juz skonczone 18 lat ?

to 50tkami możesz brykac na dowód

aha czyli nie potrzebuje karty wymieniac ktorej nie moge znalesc czyli mimo przepisow które weszly jak mialem grubo ponad 18 to moge legalnie jezdzic 50 na dowód tak

Tak.