pytania poczatkującego...

1)jakie przebiegi wytrzymuja skuterki z silnikiem 2T bez katowania silnika bo już chyba za stary na to jestem tzn lubie szybka jazde ale nie żeby katować
2)ten mój skuterek ma dopiero 2 miesiace i jest jeszcze oczywiscie na 2 letniej gwarancji czy wg ciebie jest sens czekac do konca gwarancji z odblokowaniem skuterka czy ze wzgledu na ewentualne koszta naprawy lepeij tego nie robić?bo z tego co czytałem to chyba serwis naprawczy w razie czego nie jest jakos strasznie wysoki a że nowy to moze sie nie zepsuje.taki mam kierunek myslenia nie wiem czy dobry
3)jaki jest orientacyjny koszt ściągniecia blokad w serwisie motocyklowym.
tak na marginesie dodam ze narazie ze wzgledu na pore roku mało z niego kożystam ok 15km dziennie i to tez nie zawsze pewnie jak bedzie ciepło to bede jezdził duzo wiecej narazie mam tylko 150km na liczniku przebiegu i tu tez pytanko ile kilometrów potrzeba aby silnik się dotarł?.pozdrawiam.

1. Zależy. Jednemu się trafi 20tys. km na chińskim skuterku, a innemu 5tys. km... Chińczyki to loteria ;/
2. Jeśli chcesz możesz odblokować, to tylko od Ciebie zależy. Co do gwarancji to albo robisz przeglądy, które mogą być dość kosztowne. Zależy od serwisu, ale cena wahają się między 50 a 200zł za jeden przegląd. Możesz też rzucić gwarancję i samemu robić sobie przeglądy w domu. Tj. wymiana oleju w przekładni, czyszczenie filtra powietrza itd... Wszystko łatwe, do ogarnięcia, jeśli ktoś się nawet zupełnie nie zna na mechanice.
3. Koszt ściągnięcia blokad w różnych serwisach jest różny. Ceny wahają się bardzo. Trzeba poszukać gdzie robią to najtaniej u Ciebie w mieście i wtedy działać.
4. Dotarcie silnika zależy od materiału z jakiego zrobiony jest cylinder. Żeliwny to jakieś 600-700km i można uznać według mnie za dotarty.