Pytania od nowicjusza

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Pytania od nowicjusza

Ten temat zawiera 31 odpowiedzi, ma 13 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe jamesbond29 jamesbond29 5 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe jamesbond29
    jamesbond29
    Użytkownik

Witam. Nigdy nawet nie siedziałem na motorze, więc jestem kompletnym nowicjuszem. Będe kupował motorower , no i dobrze przed zaczęciem nauki jeżdżenia i wprawiania się to znać teorię. Kilka rzeczy mnie ciekawi i nie znalazłem tego w google:

1. Hamulec tylni jest pod prawą nogą, a hamuję się naciskając tą odnóżkę w dół? Nie w górę?
    2. Pierwszy bieg jest na dole, a czwarty na górze w nowych motorowerach, a bieg neutralny gdzie jest? Czy jest pod jedynką?
    3. W prawej rączce jest dodawanie gazu, a w lewej nic nie ma?
    4. Do czego służy przełącznik, który znajduję się pomiędzy wł/wył. świateł a przyciskiem elektrycznego uruchamiania silnika?
    5. Dlaczego należy najpierw dotrzeć motorower żeby go odblokować, a nie można go odblokować zaraz po kupnie? Czy chodzi o to, że bez dotarcia to będzie wolniej jechał albo będzie słabszy?
    6. Można uruchomić motorower elektrycznie i nożnie. Na czym polega nożne uruchomienie?

Zdjęcie profilowe Fubu2PL
    Fubu2PL
    Użytkownik

1,2,3,4,6 Poczytaj isntrukcje motoroweru gdy go zakupisz wtedy się wszystkiego dowiesz
    5 należy dotrzeć silnik aby miał moc na kolene lata można go do razu odblokować lecz nie poleca się tego odblokuj po ok 1000km

jamesbond29
    Użytkownik

Ale mnie już wszystko ciekawi. No, ale ok. To będe musiał czekać na motorower i instrukcję obsługi. A ta instrukcja obsługi do używanych motorowerów jest zawsze dawana?

Zdjęcie profilowe Fubu2PL
    Fubu2PL
    Użytkownik

to już zależy od właśiciciela al zazwyczaj jest

jamesbond29
    Użytkownik

Jeśli nikt mi nie odpowie na moje pytania to będe musiał szukać motoroweru też podług tego czy instrukcja jest czy nie. No nieźle. 😛

Zdjęcie profilowe elloco
    elloco
    Użytkownik

To wszystko zależy jaki to ma być sprzęt ? Masz coś konkretnego na oku ? Skuter czy motorower ?

Było kilka chińczyków..Toros, Baotian… Kymco Agility R16 125ccm do 2017r, Szukam jakiegoś „maxi” 🙂
    Zdjęcie profilowe TheMiqlaq
    TheMiqlaq
    Użytkownik

Trololol 🙂

Tezia :*

TheMiqlaq
    Użytkownik

1. Hamulec tylni jest pod prawą stopą i trzeba wcisnąć go stopą w dół by hamował. Jak wyobrażasz sobie awaryjne hamowanie gdyby było odwrotnie? 😉
    2. Luz jest tak jakby pomiędzy jedynką a dwójką. Trzeba albo lekko zrzucić z dwójki, albo lekko wbić z jedynki w górę.
    3. Lewa służy jedynie do trzymania ;).
    4. Nie wiem o który przełącznik chodzi.
    5. Lepiej jest najpierw dotrzeć a potem odblokować. Jak masz zablokowany silnik to nie możesz go wysoko kręcić na obrtach bo to nic nie daje bo leci max 45 km/h i kręci się max do bodajże 8 tyś obrotów. Jak go oblokujesz będzie kręcił się się do jakichś 10 tyś, a jadąc z takimi obrotami przy docieraniu zatarł byś silnik. Jak będziesz go docierał to pamiętaj by robić sobie częste przerwy i go nie katować. Jakiś 40 km/h i przerwy co 15 min by sie nie przegrzał.
    6. Uruchomienie kickstarterem czyli kopką polega na:
    1. Rozłożeniu kopki
    2. Kopnięcie w kopke dodając troche gazu
    3. Jeśli nie odpali ci za pierwszym to próbuj ponownie,energicznie, mocno, zdecydowanie. Takie jebnięcie.

jamesbond29
    Użytkownik

1. No byłem prawie pewny, że naciska się w dół, ale wolałem mieć pewność.
    2. No chyba trochę bez sensu to, że luz jest pomiędzy pierwszym, a drugim biegiem, czy to ma czemuś służyć?
    4. Na prawej rączce jest czerwony przełącznik do włączenia świateł zanim uruchamia się silnik, a na dole jest przycisk do elektrycznego uruchamiania silnika. Pomiędzy nimi coś jest, co?
    5. No ja mam do pracy 15 km, więc raczej nie przegrzeję. 😉 A jadąc 40km/h to tylko kierowców samochodów będzie się wnerwiać i siebie 😛 Ale trudno. Myślę, że w niecały miesiąc zrobię te 1000 km żeby motorower potem odblokować.

TheMiqlaq
    Użytkownik

Sa jeszcze motorki z układem biegów N-1-2-3-4 a nie tradycyjnym 1-N-2-3-4 z tym że jest ich mniej. Jak dla mnie bez sensu są te pierwsze skrzynie.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie