Pytania dotyczące skutera.

1.Wczoraj zauważyłem jak skuter po skończonej jeździe z wydechu strasznie dymi się i pachnie jakby ognisko ktoś rozpalał to normalne?
2.Czy do skutera pasuje tłumik od motoroweru co daje?Bo widziałem wczoraj gościa z takim.
3.Jak pozostawię skuter na dworze przy 3-4 stopniach to mi po 1h nie chciał zapalić(2t) a kolega w 4t za 1 razem odpalił.To normalne?
4.Na ile V ładować akumulator w skuterze ja mam 6V,12V,18V i 24V?

1. dla 2t to normalne
2. szkoda fatygi są specjalne do skuterów
3. woda dostaje ci się do dolotu - to nie jest normalne
4 zobacz na akumulatorze - musi pisać !!

3.Jak temu zapobiec.

ale sprawdź świece bo mi na mrozie nie chciał odpalać przez słabą iskre

hej ja mam taki problem że skuter nie chce odpalić pomózcie
iskra jest rozrzad ustawiony paliwo podaje a nie chce zapalic jest po wymianie pierścieni

ciśnienie jest? a drógie dobrze założyłeś tłok?

Ja mam świece NGK.A temperatura była na plusie 3-4 stopnie.

oryginalne świece często szybko się kończą. ja aktualnie mam świece od fiata 126p kosztuje 9zł a od razu zaczął palić na dotyk no przy takich temperaturach musiałem pokręcić trochę ale zapalał właściwie bez większych trudności

Prawidłowa świeca do 2T 50 cm3:

NGK - BR8HS

Denso - WFR20-L

Mogę się mylić ale na stronach producentów świec można dobrać prawidłową do każdego pojazdu.

Więc sprawdzę jutro świecę i powiem wam jak i co

Świecę powinieneś mieć o takim oznaczeniu BR7ES.

Głowy nie daję za symbole ale można sprawdzić w kalkulatorze na stronie.

Ja mam NGK BPR7HS a świeca ma brązowy nalot i jest sucha.Więc co dalej?

A szczelinę masz w normie między elektrodami?

Nie widać żadnego skrzywienia jest prosta.

Musiałbyś zmierzyć szczelinomierzem czy przerwa mieści się w normie, bo tak na oko to się nie da. Tak się zastanawiałem nad tym Twoim problemem i przypomniałem sobie, że kiedyś miałem ze swoją Vitalką podobnie. U mnie pomogło przedmuchanie gaźnika.

świeca na końcu była trochę przygięta w dół wyprostowałem ją trochę .

A zmierzyłeś jaka jest ta przerwa? W Vitalce dopuszczalny przedział to 0,6-0,7 mm, jak widzisz jest mały zakres błędu, więc Twoje "wyprostowałem ją trochę" niewiele pomogło zapewne. Szczelinomierza pewnie nie masz, ale spróbuj to suwmiarką zmierzyć. Drugie rozwiązanie kup nową świecę ;]

nie miałem jak przyłożyć ale jest prosta i na końcu zakrzywia się trochę.Ale gdzieś w tych granicach jutro po szkle jeszcze raz zobaczę bo teraz noc

Witam dziś zakupiłem skuter i mam pytanko bo skuter jest z 2008 roku i ma przegląd bezterminowy jak wygląda przerejestrowanie nie muszę robić przeglądu czy trzeba? wiem że przegląd się robi 3 lata później od zakupu.