pukanie pomiedzy głowicą a cylindrem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 pukanie pomiedzy głowicą a cylindrem

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 9 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe 787990740
    787990740
    Użytkownik

witam wszystkich a więc tak w moim routerze ws 50 robiłem generalny remont silnika no i oczywiście zmieniłem wszystko na 110 ccm po remoncie silnika tzn po złożeniu silnika i odpalenu było wszystko ok ale po przejechaniu 200 km zaczeło mi coś pukac pomiędzy głowicą a cylindrem sprawdziłem rozrząd ale tam ok ustawiony jak bóg przykazał rozebrałem silnik sprzwdziłem łożyska sprzegłoam ale i tam wszystko ok a więc spojrzałem na tłok a tam ślady po zaworach wszpomne ze rozrząd był ustawiony dobrze . postanowiłem przyłozyć głowice na sucho bez uszczelki i pokreciłem wałęm i wyszło na to że zawory pukają w tłok no i tu pojawia się moje pytanie co mogę z tym zrobić pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

głowice masz z zestawu czy została stara?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    787990740
    Użytkownik

w zestawie wszystko jest nowe

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ja sie nie pytam czy było nowe tylko czy to był zestaw z głowicą.
    Zakładając że to z JEDNEGO pudełka wszystko (głowica, klawiatura, tłok, cylinder) to najczęstszą przyczyną jest źle ustawiony rozrząd – może się tez przestawił.
    A jeżeli to zestaw ^kompletowany^ to jest np źle dobrany tłok (jest wypukły a powinien być płaski) lub dźwigienki zaworowe

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    787990740
    Użytkownik

a więc tak nie był to zestaw pan w serwisie który mi sprzedawał części sprzedał mi je osobno a wiec tak wałek rozrządu krzywki oraz głowica nie była kompletem tak samo jak głowica i tłok oraz wał wszysko osobno dodam ze po zmontowaniu tych częsci pukania nie było stało się to po200 km o rozrządzie źle ustawionym nie mamowy

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no to już wiesz co masz.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie