Przychamowuje, nierówno chodzi Ventus sport

Witam mam kolejny problem z moim skuterem. Mianowicie wymieniłem pasek,rolki wariatora, ślizgi, wyczyściłem oraz wyregulowałem gaźnik wyregulowałem zawory i po tych wszystkich czynnościach motorek jakoś stracił na mocy oraz prędkości. Rolki jakie wstawiłem to 5,5g. Teraz pytanie bo po zakupie paska i zaczęciu szukania przyczyny osłabienia zauważyłem że nowy pasek ma inne wymiary a dokładniej stary pasek miał wymiary 729x17,7x30 a nowy 729x18x30 czy sam pasek może być przyczyną? Kolejne pytanie to takie że przy próbie odkręcenia świecy świeca wyszła mi razem z gwintem;/ Udało mi się to chwilowo uruchomić poprzez wkręcenie nowej świecy z jakimś specjalnym klejem który to uszczelnił(twierdze ze uszczelnil gdyz zapala i jeździ). A pytanie brzmi czy wystarczy kupić głowice żeby np70 żeby lepiej się zbierał itp czy trzeba tłok cylinder itp? Bo głowice na pewno musiałbym zmienić z uwagi na tą świece. Przed robieniem tego wszystkiego mam wrażenie że tylne kolo lżej się kręciło niż teraz co mogło się uszkodzić? Dodam że nie umiałem odkręcić śruby z sprzęgła to troszkę młotkiem ją potraktowałem. Ale lekko. I ostatnie chyba na razie pytanie mianowicie jak ma być złożony wariator? Ja mam w takiej kolejności(wyliczając od zewnątrz): nakrętka->podkładka->wentylator->talerz z zębami->tuleja a na niej wariator. Czy dobrze mam to poskładane? Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Pasek jak najbardziej może być przyczyną, ale w Twoim przypadku długość jest ta sama, różni się szerokością, a to akurat powinno być na plus.
Jak już rozwaliłeś gwint to kup wszystko pod 70-tkę. Będzie się na pewno lepiej zbierał. Vmax nie znacznie wzrośnie ale dynamika jazdy o niebo lepsza.
Tylne koło pewnie się gorzej kręci bo go za szeroki pasek na sprzęgle blokuje. Większy opór po prostu jest.
Wariator OK.

Tylko koło sie tak kręci nawet jak pasek jest ściągnięty. Dodam może że jak dodaję gazu na max to jest tak że podnoszą się obroty nagle stop i po chwili wzrastają bardziej. Ale tak jest tylko na stopce w trakcie jazdy nie zauważam tego bo jest tak jakby tylko w trakcie jazdy tylko do momentu pierwszego dochodzilo.

To ja nie mam pomysłu.

Pisząc STOP miałem na myśli że przydusza go i zaraz znowu ciągnie