Przy szybszej jeździe robi buuu!

W moim Zippie Pro 50 jeżeli jade spokojnie powoli mniej wiecej do 50km/h to jeżdzi normalnie.. a gdy jade wiecej np 70km/h to pojade z pół km i robi buuu jakby mu zapłon odciął albo paliwo.. Ustane pokrece jakiś czas no i po chwili odpali i dalej to samo.. z gaźnikiem sie już męczyłem przestawiałem iglice itp nic nie daje to samo dalej
w gaźniku jest dysza 70
i zmieniałem świece nic nie dało..

Jeśli masz zablokowany moduł to po prostu ci odcina zapłon

Z tego co wiem to nie jest zablokowany chociaz 100% pewnosci nie mam..
ale to by chyba od razu odcieło a nie po jakimś czasie (po około 1 km takiej jazdy czasami nawet po 3km dopiero tak sie dzieje) więc raczej chyba nie..

Proszę o odpowiedź
//Odświeżam !

Proszę o POMOC !!

Masz obrotomierz? Sprawdz na ilu obrotach odcina Ci zaplon. Mowisz ze to sie dzieje po jakims czasie. Czy na zimnym silniku normalnie jedzie te 70km/h?
Kiedy byl czyszczony filtr powietrza? Kiedy wymieniales filtr paliwa?
Czy takie objawy masz po jakims zdarzeniu? Kupiles nowy czy uzywany? Ile Zipp ma przebiegu?
Podawaj wiecej informacji zawsze.

P.S. Myślalem ze "buuu" robia duchy a nie Zippy :P

Zipp kupiłem używany już z tą usterką, przebieg 4 tyś km filtr stożkkowy jechałem bez filtra i to samo.. filtra paliwa nie ma podobno w kraniku jest ale nie wiem.. kranik nie jest zapchany, gaźnik czyszczony na zimnym i ciepłym to samo obrotomierz mam do 11 tyś i idzie do konca wskazówka bez odcinki jeszcze..
mysle ze jest coś nie tak z gaźnikiem bo wykręciłem całkiem śrubkę od mieszanki i nie zgasł tylko chodził normalnie .. tak wygląda jakby po jakims czasie przestał dostawać paliwa zgaśnie za chwile go odpale jade dalej i to samo ..

Cos odcina doplyw paliwa lub tez moze byc ogranicznik obrotow.Moze tez byc wina za malej dawki paliwa.Czyli wina gaznika.

Wg mnie przyczyną takiego stanu może być puchnący tłok (miałem kiedyś taką usterkę z takimi objawami) lub problem z dostarczaniem paliwa do gaźnika. Sprawdź podciśnienie i pływak...

Taa ale myślę że gdyby to był puchnący tłok to po ustaniu bym musiał poczekać kilka/kilkanaście minut aż przestygnie silnik a on 10sek i odpala jedzie dalej..
Do gaźnika paliwo schodzi bez problemu czyściłem wszystkie rurki dopływy itp..
Być może jest problem z gaźnikiem..

mi tez robi buuu gdzies jak mam 60km/h i w gore ale nwm czy to usterki ja bym powiedzial ze tlok ma za duze obroty i nie zdaza ;d nwm nie znam sie na tym

A jak masz ustawiona iglice?

ja mam teraz najwyżej podniesioną ale miałem tak w połowie i robił to samo jak miał za nisko to cięzko nawet ruszyć było bo sie dusił za mało paliwa..

Zamykam temat :)
Okazało się że przestawiła się blaszka od pływaków w gaźniku i paliwo spływało powoli (za mało)