Przerywa po czyszczeniu filtra powietrza. Pomocy.

Witam! Wczoraj postanowilem wyczyscic filtr powietrza w moim skuterze.Na poczatku go wymylem, wysuszylem i nasaczylem olejem do silnikow 2t. Po zamontowaniu tak przerywal ze ledzie co chodzil. Ponownie go wyciagnolem i umylem, wysuszylem ale niczym nie nasaczalem. Po zamontowaniu skuter dobrze chodzi na wolnych obrotach ale cholernie dymi i przerywa podczas jazdy:(Co to moze byc?

A nie ściągałeś przypadkiem blokady z Filtra przy okazji? Bo po ściągnięciu blokady będzie ci przerywał,dopoki gaźnika nie uregulujesz. Spróbuj poregulować gaźnik.

Może źle złożyłeś. Wystarczy mała nieszczelność aby dostawał za dużo powietrza i źle chodził. Co ile czyścisz filtr powietrza?

Czyslilem 1 raz . A moze on musi sie wypalic?

?

Pewnie za mocno nasączyłeś ten filtr i olej dostawał się do mieszanki :)

No i co mam robic? Jezdzilem dzisiaj i nadal przerywa:(

A moze on teraz za duzo powietrza dostaje? Bo ja go 2 raz niczym nie nasaczalem.

Nasączanie filtrów nie jest "obowiązkowe", poza tym nanosi się małą ilość oleju, więc nie ma to wielkiego wpływu na ilość przepływającego powietrza.

powiedz jaki kolor ma świeca. brązowy, czarny , czy biały.

Nie mam klucza do tej swiecy...

gdybyś odkręcił świece można by zacząć myśleć co trzeba zrobić sprawdź może czy gdzieś nie łapie lewego powietrza. może obudowa filtra dobrze nie przylega ?

kuba90876 napisał:

gdybyś odkręcił świece można by zacząć myśleć co trzeba zrobić sprawdź może czy gdzieś nie łapie lewego powietrza. może obudowa filtra dobrze nie przylega ?

... albo popękany króciec wychodzący z puszki filtra powietrza. Poza tym klucz do świec to jest podstawowa sprawa w użytkowaniu skuterów (i nie tylko), także sugeruje sobie taki sprawić.

A jeszcze pytanie do autora tematu. jaki to skuter. jaki silnik 2t czy 4t. ?

Zaraz ide sprawdzic czy nie ma lewego powietrza. Bo pomiedzy obudowa jest uszczelka tylko strasznie zniszczona i ona nie styka tam gdzie powinna. A moze to od tego?

Silnik 2t

?

Hej! Siedziałem nad skuterem 2 dni i udało mi się w małym stopniu to naprawić. Jeszcze raz złożyłem ten filtr powietrza oraz kupiłem nową świecę. Skuter przerywa teraz gdy chcę ruszyć ciężko mu wejść na wysokie obroty;( Później jak wejdzie to dobrze jedzie. Ustawiałem gaźnik i mam bardzo wysokie obroty aż mocno kręci się koło na stopce. Śrubę od mieszanki mam wykręconą na 1 obrót. Dodam jeszcze że stara świeca miała kolor kawa z mlekiem. Proszę o szybką pomoc.