Przeróbki i ulepszenia.

Witam! Mam pomysła i plana! Myślę żeby w przyszłym roku założyć do skutera termometr - taki, który pokazuje temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną. Jeden czujnik umieszczę pod którymś plastikiem z dala od silnika, a drugi będzie dotykał przekładni i zakleję go silikonem. Dzięki temu będę widział jaka jest dokładnie temperatura bloku napędowego i czy się nie przegrzewa. Może ktoś z Was wie jaka powinna być maksymalna dopuszczalna temperatura osłony? 90 stopni jak w samochodzie?
Drugą myślą jest zastąpienie żarówek (wszystkich oprócz mijania i drogowych) diodami LED. Planuję pościągać klosze, ponawiercać w nich otworki i powkładać tam diody kupione w sklepie elektronicznym. Powiedzcie mi - czy jest to prawnie dopuszczalne? Jakiś pies się nie przyczepi?

Do diod raczej nie bo widziałem jak klijent miał w Yamaha Aerox diodowe raczej można. Dobry pomysł ja zakładam neony na następny sezon na allegro wypatrzyłem pod skuta.

Neony czyli?? Takie światło pod podwozie?

Ja myślę o diodach, bo są trwalsze i biorą mniej prądu, a w dodatku jestem bardziej widoczny na drodze. A znalazłem do stopu gotową - z gwintem, tylko do kierunków ciężko znaleźć. A jak sobie nawiercę i powsadzam to nawet będzie estetyczniej - myślę.

Kierunki ledowe widziałem w którymś sklepie. Zauważ tylko że żarówki mają większą moc,a jak wszystko wymienisz na diody to czy nic się nie stanie.

http://www.racing-planet.pl/%C3%85%C2%BBarowka-kierunkowskazow-koso-pomaranczowa-p-1404-1.html?cPath=13969_13975_14002&sessID=cd35ddeae33f36705016aa73ee518619

http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-%C3%85%C2%BBarowki-kierunkowskazow-ba15s-sztuki-p-9575-1.html?cPath=13969_13975_14002&sessID=cd35ddeae33f36705016aa73ee518619

Diody mają mniejszą moc niż zwykłe żarówki. Inaczej bym nie zamieniał. Zresztą tam jest napisane, że to ODPOWIEDNIK żarówki 10W więc nie ma się co martwić.

Do LEDów raczej nikt się nie przyczepi. Ja mam w skuterze seryjne diody LED z tyłu.

Też mi się wydaje, że. Zresztą będę bardziej widoczny. Żeby tylko ktoś wymyślił coś zamiast długich/krótkich o mniejszej mocy i lepszym strumieniu świetlnym...

Planuję pościągać klosze, ponawiercać w nich otworki i powkładać tam diody kupione w sklepie elektronicznym.
To jakiś żart? W żadnym razie tak nie rób! Jak Ci ktoś w "dupę" wjedzie to z miejsca jest Twoja wina. Do homologowanych lamp musisz mieć homologowane oświetlenie do nich przewidziane. Nawet żarówki LEDowe nic Ci nie dadzą, bo światła nie są do nich przystosowane. Żarówki świecą na około, odbłyśnik odbija ich światło. A co dadzą Ci diódki świecące tylko do tyłu? Gdzie one się odbiją? Jak ktoś ma LEDy seryjne jak w Benelli to są to już homologowane lampy, zrobione tak aby były odpowiednio widoczne w dzień w słońcu i w nocy. Tuningowe lampy do Roxów itd też raczej mają homologację, przynajmniej te za więcej niż 50zł. Poza tym np. kierunki diodowe potrzebują specjalnego przerywacza, ze zwykłym nie będą dobrze działały.

PS. Powodzenia z przeglądem technicznym z takimi światłami...

PS2. Jak masz wątpliwości co do powyższego czytaj na forach motoryzacyjnych. Lampa ma homologację pod odpowiednie komponenty w tym żarówki. Seryjne lampy z LED są pod nie zbudowane i homologowane. A co do aukcji i sklepów - nigdy nie wierz temu co pisze sprzedawca!

Nawet CHIŃSKIE żarówki mają homologację!

Kisiu nie lepiej kupic tasme ledowa i poprostu okleic ranty kloszy od srodka. Swiatlo bedzie dzialalo ci normalnie a dodatkowo bedziesz mial ledowy pasek

cos ala z lambrosa

http://www.scigacz.pl/zdjecia/gallery/testy_skuterow/Inca_Lambros_SE_Hi-Fi_superstar_superhit/przednia_lampa_lambros_inca_test_a_mg_0056.jpg.html

No to też już rzeczywiście. Ch*j bombki strzelił i choinki nie będzie. Myślałem o mniejszym poborze prądu. No ale w takim wypadku to już sam nie wiem czy warto.

Wino jest dobre i mój ojciec robi. We czwartek znów zdegustuję.

Prądnica się wyrabia, akumulator nie siada, więc o co chodzi? Skuter to nie samochód, żeby miał dodatkowe odbiorniki prądu, które dobijają akumulator. Według mnie nie ma sensu się w to bawić. Światła nie mają ładnie wyglądać tylko zapewniać widoczność i pokazywać innym co będziesz robił, czy hamujesz, czy skręcasz. LEDy z allegro są dobre na choinkę, akurat niedługo gwiazdka więc tam można je powiesić. Jak komuś się podobają światła w Audi to niech weźmie pod uwagę, że te światła nie kosztują 50zł, tylko z tysiąc jak nie lepiej. To jest inna technologia LED.

Jak chcesz coś się dowiedzieć o homologacji zajrzyj tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74878
Od razu jest dobry przykład - żarówka którą pokazałem u góry ma homologację E13 dla Luksemburga, prawdopodobnie nie przeszła by badań w Niemczech itd...

PS. Spójrz jak wygląda odbłyśnik lampy przystosowanej do świateł LED:
http://img220.imageshack.us/img220/203/img1333.jpg

W takim razie kit w ucho mojemu pomysłowi i pies z nim tańcował. Widzę, że pewnych rzeczy nie przeskoczę. A chodziło mi tylko o to żeby być lepiej widocznym i mieć mniejszy pobór prądu, a nie o szpanowanie.

Jesli chcesz byc lepiej widocznym to zrob tak jak ja.
zaloz sobie lampe stopu na kufer podlaczony do lampy stop skutera.

Jedyny minus ,ze nie ma mozliwosci szybkiego odlaczenia Kufra.

Nie, ja już wymyśliłem. Ukradnę koszulkę odblaskową z pracy i będę jeździł z napisem "ochrona".

TO lepiej kamizelke drogowa :lol: