Przeróbka na większą pojemność. Skuter Quest 50 4t

Witam!
Po pierwsze jestem tu nowy więc witam wszystkich! : )
A teraz co do tematu, kupiłem za "grosze" chiński skuter Quest 4t 50 ccm z przebiegiem ponad 8 000 km. Skuter po kupnie nie miał kompresji, no może miał, ale palucha to on nie ssał jak sie wsadziło do otworu świecy. Kolega co go miał kupił go też w podobnej cenie ledwo toczącego sie, a i jeszcze go bardziej dobił ponieważ stwierdził, że chyba jednak nie ma oleju w silniku to wlał jakijs od maszyn xd Skutkiem tego było zatarcie silnika po dwóch, może trzech dniach jazdy. W skuterze takto wszystko sprawne, nawet ubezpieczenie ma LOL ; D Pomyślałem, że nie ma sensu jeżdić tą pięćdziesiątką, ponieważ za wolno by to wszystko szło i jeszcze skuter do tych miejszcyh kosiarek nie należy, jest on taki większy, noo..powiedzmy, że starszy brat Modo Ventusa ;d Chciałbym mu tam wsadzić koniecznie ten większy cylek, nie musze sie raczej martwić o wał bo jest w dobtym stanie, ale nie wiem czy lepsza by była ta 80 ccm (czyli 72 ccm) czy np. 90 ccm o średnicy 50 mm czyli coś takiego http://allegro.pl/cylinder-glowica-skuter-4t-90-cm-lepszy-niz-org-i3207611899.html
Prosze o porade!
Z góry dzięki! :D