Przerejestrowanie skutera z ważnym oc

Witam. Jeśli kupiłem skuter z ważnym oc i bede skuter przerejestrowywał to muszę wykupić nowe oc czy mogę przepisać z poprzeniego własciciela na siebie obecne oc? Ważne jest jeszcze pół roku więc szkoda było by go stracic.

Możesz przepisać. Nie możesz natomiast mieć dwóch oc na jeden pojazd.

Stary właściciel ma obowiązek podania w ciągu 2 tyg do ubezpieczalni danych nowego właściciela więc oni lada chwila sami do ciebie wyślą zmieniona polisę.

OC musi być przepisane na nowego właściciela więc tu wyboru nie masz.
Nie może być rozbieżności - że Ty jesteś właścicielem, a OC jest na kogoś innego. Sprzedawca i tak zgłasza do ubezpieczyciela zbycie pojazdu
Co do dwóch polis na jednym pojeździe to swego czasu OC przedłużali z automatu jeśli w porę się nie wypowiedziało. Moja koleżanka o tym zapomniała i musiała zapłacić za 2 polisy. oczywiście nic to nie zmienia, poza tym że się traci kasę.

OK. Dzięki za info

Oczywiście, że ma wybór może z niego zrezygnować i podpisać umowę z kimś innym, masz na to 30 dni od daty zakupu pojazdu. Ja tak zrobiłem. Nie swego czasu tylko dalej tak jest, że umowa przedłuża się automatycznie, a Ty jesteś informowany listownie o zbliżającym się jej końcu.

Teoretycznie możesz mieć i 10 umów OC ale chroni Cię i tak tylko jedna, zapewne ta pierwsza.

OK. A jeszcze jedna rzecz. Jeśli przegląd jest ważny tagże do lipca to przy przerejestrowaniu musze wykonać nowy przegląd czy dopiero w lipcu? Z góry dzięki za info.

Dopiero w lipcu będziesz musiał zrobić przegląd.