Przerejestrowanie skutera z ważnym oc

  • This topic has 7 odpowiedzi, 4 głosy, and was last updated 11 years temu by Anonim.
Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #106490
    rweb
    Użytkownik
    • 10
    • 34Postów:

    Witam. Jeśli kupiłem skuter z ważnym oc i bede skuter przerejestrowywał to muszę wykupić nowe oc czy mogę przepisać z poprzeniego własciciela na siebie obecne oc? Ważne jest jeszcze pół roku więc szkoda było by go stracic.

    #106493
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Możesz przepisać. Nie możesz natomiast mieć dwóch oc na jeden pojazd.

    #106496
    mancur
    Użytkownik
    • 3
    • 99Postów:

    Stary właściciel ma obowiązek podania w ciągu 2 tyg do ubezpieczalni danych nowego właściciela więc oni lada chwila sami do ciebie wyślą zmieniona polisę.

    #106497
    roomcajz
    Uczestnik
    • 17
    • 1 073Postów:

    OC musi być przepisane na nowego właściciela więc tu wyboru nie masz.
    Nie może być rozbieżności – że Ty jesteś właścicielem, a OC jest na kogoś innego. Sprzedawca i tak zgłasza do ubezpieczyciela zbycie pojazdu
    Co do dwóch polis na jednym pojeździe to swego czasu OC przedłużali z automatu jeśli w porę się nie wypowiedziało. Moja koleżanka o tym zapomniała i musiała zapłacić za 2 polisy. oczywiście nic to nie zmienia, poza tym że się traci kasę.

    #106501
    rweb
    Użytkownik
    • 10
    • 34Postów:

    OK. Dzięki za info

    #106505
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Oczywiście, że ma wybór może z niego zrezygnować i podpisać umowę z kimś innym, masz na to 30 dni od daty zakupu pojazdu. Ja tak zrobiłem. Nie swego czasu tylko dalej tak jest, że umowa przedłuża się automatycznie, a Ty jesteś informowany listownie o zbliżającym się jej końcu.

    Teoretycznie możesz mieć i 10 umów OC ale chroni Cię i tak tylko jedna, zapewne ta pierwsza.

    #106509
    rweb
    Użytkownik
    • 10
    • 34Postów:

    OK. A jeszcze jedna rzecz. Jeśli przegląd jest ważny tagże do lipca to przy przerejestrowaniu musze wykonać nowy przegląd czy dopiero w lipcu? Z góry dzięki za info.

    #106511
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Dopiero w lipcu będziesz musiał zrobić przegląd.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button