Przerejestrowanie skutera, a badanie techniczne bezterminowe

A wiec tak; podczas próby rejestracji skutera pan w udziale komunikacji po zobaczeniu ze przy badaniu technicznym pojazdu, w dowodzie rejestracyjnym, widnieje napis "Bezterminowo" wysłał mnie do kontroli pojazdów. Wiec tam pojechałem... Gdzie kolejny debil powiedział mi, ze skuter musi posiadać oświetlenie tablicy rejestracyjnej ( co już wiem, ze jest nie potrzebne) i światła "drogowe".

2 pytania:
1. Jeżeli termin badania technicznego to " Bezterminowo ", czy niemozliwym jest przerejestrowanie skutera?!
2. Czy skuterek rzeczywiście musi mieć światła "drogowe"
Pozdrawiam, czekam na szybka odpowiedz!

1. nie.
2. tak.

W "wydziale" - nie w "udziale"*

To znaczy, ze mozna czy nie?

Światła drogowe na pewno masz, nie ma skutera bez świateł drogowych.

Pewnie że można, po prostu masz stary dowód.

Do 1 pytania

No to co mu chodziło... Jest przelacznik który ma zmieniać światło, ale tego nie robi, a Rzekomo powinien...

Ok ustalamy;
1.Mozna przerejestrowac
2. Mogą byc jedne główne światła?

Motorower nie musi mieć świateł drogowych (czyli długich) - Yamaha BW's czy Malaguti F12 to tego przykłady. Diagnosta chyba myślał, że Twój skuter to motocykl.

Lajtowo sobie go przerejestrujesz, chociaż z tym przeglądem chyba nie powinno być ceregieli - jednak być może powinieneś był już dawno go zrobić (wpis "bezterminowo" stracił ważność, już nikt go nie dostanie) i dlatego urzędnik w Wydziale Komunikacji robi problem.

Dzięki majker zawsze pomozesz ;p
Data tego badania to 2008 r i on sie doczepil, ze za dużo czasu minęło...