Przegrzanie silnika 4T 139QMB.

CHCIAŁBYM SIĘ DOWIEDZIEĆ JAKIE SĄ OBJAWY PRZEGRZANIA SIĘ SILNIKA 4T 139qmb co może się do tego przyczynić oprócz upalnej pogody i jakie mogą być tego skutki a także który silnik szybciej się przegrzeje 2t czy 4t?

szybciej się grzeje 2T, co do skutków to traci moc, gaśnie, traci kompresje. Skutkami może być min. spuchnięty tłok.

A jakie są tego objawy i po czym poznać że należy zrobić postój ?

Nie ma kompresji czyli jest słabszy. Jak masz dobry układ chłodzenia nawet powietrzem to nie przegrzejesz go. Dobry układ chłodzenia nie może mieć szpar/dziur którędy powietrze mogłoby uciekać (nie mówie o dziurach które są fabrycznie do wydmuchu powietrza). Ja mam silnik 4t 139QMB jechałem 60-70km/h przez cały czas około 50-60km igo nie przegrzałem (tłok, cylinder i głowica 100ccm).

A ja w zeszłe wakacje jeszcze przy starym F16 normalnie jechałem z blokadami w upalny dzień (35*C), i skuter stracił bardzo dużo nagle na mocy - ledwo co jeździł. Po odpoczynku w garażu wszystko wróciło do normy. W drugim sprzęcie błędu nie popełniłem - kupiłem sportowy wiatrak wentylatora firmy NARAKU.

Może był dziurawy układ chłodzenia lub wiatrak pęknięty? Ja jeżdże swoim chińskim (Router Bassa) ale niektóre części oryginalne są lepsze niż nowe tanie. Jeśli masz dobry układ chłodzenia to nie powinieneś go przegrzać.

Wszystko dobrze pracowało. "...są lepsze niż nowe tanie" - Wiatrak Naraku ze specjalnym ułożeniem łopatek za 54 zł określasz jako "nowe tanie" ?

A w upały 30 st. c i więcej ile max km można zrobić bez postoju. Silnik 4t chłodzony powietrzem

To wszystko zależy z jakimi obrotami się poruszasz, z jaką prędkością jedziesz i z jakim obciążeniem.

Jeździłem w te upały po kilkadziesiąt kilometrów dziennie w weekend i mam ten wentylator co izdebski, nie bylo żadnych objawów przegrzania czy coś

W swoim skuterze 4T zamontowałem specjalny chwytak powietrza. Wykonałem go własnoręcznie. Znacznie większa wydajność od reszty podobnych rozwiązań. Nie kupicie takiego w sklepie, możecie zrobić według mojego wzoru lub zamówić u mnie.

http://zapodaj.net/images/948d5d760bbc7.jpg

http://zapodaj.net/images/af636701d0da2.jpg

Quantumek napisał:

To wszystko zależy z jakimi obrotami się poruszasz, z jaką prędkością jedziesz i z jakim obciążeniem.

Ja jechałem z prędkością 55 km/h i to nie przez całą trasę widząc np. dziury na drodze lub przed skrzyżowaniami starałem się hamować silnikiem