Przegląd

Witam
W ksiazce serwisowej jest napisane przeglad po 2000km
1. Wykonanie czynnosci jak przy 1 przegladzie. Czyli mam wymieniłeś olej w silniku i skrzyni biegow?(Jak się w hurricanie 2t wymianie bo nie wiem…)
2.Smarowanie osi podstawki. Jaka to osą
Dokręcenie klumny kierownicy. Co trzeba dokrecic?
Regulacja gaźnika. Jakie trzeba wykonac regulacje?

A i jaki jest klucz do swiecy bo nie dostalem ze skuterem(rozmiar)?

Żebyś miał dobry przegląd to jed?? najlepiej na servis.
1. Aby wymienić olej to jest taka magiczna śróbka pod silnikiem. Wykręcasz ją, spuszczasz olej a potem po odkręceniu 2 śróbki, tym razem z góry silnika wlewasz olej. Tylko najpierw zakręć tą śróbke na dole :stuck_out_tongue: Ot co cała technologia… :stuck_out_tongue:
2. Niestety nie wiem (sprecyzuj to bardziej) Może inny user mający hiurricana się wypowie :stuck_out_tongue:
3. Sprawdź? czy nigdzie przy kierownicy nie ma luzów czy wycieków i będzie ok.
4. Musisz rozebrać gaźnik wyczyścić go i złożyć w jedną całość. Po tej operacji muszisz go wyregulować :slight_smile: To tyle ode mnie.
Pozdrawiam

Pisało tylko tyle: Smarowanie osi podstawki. A dokladnie gdzie ten wlew i spust jest w przekładniż

w okolicy tylnego koła

Jaki olej wlac i gdzie jest wlew bo nie mogę go znalezc?
No bo chyba tylko trzeba z przekładni wymieniłeś olej…

Wlew jest na tyle obudowy przekładni u dołu(powinno być farbą małąnięte), a olej musisz dobrać do stylu jazdy.

Jakis dobry olej bo silnik nie ma za lekko :stuck_out_tongue: :wink: Czyli jakiśPodajcie jakieś marki, typ.
Jak sprawdzić stan swiecy po jej wykreceniu.
Jak juz wyczyscilem gaźnik to jak go wyregulować?

W instrukcji powinna Ci pisać gęstość oleju jaką masz lać. Wlej np. mobila, castrola lub jakiś inny markowy olej najlepiej przeznaczony typowo do skuterów. Świece sprawdź po regulacji gaż?nika. Gaźnik regulujesz ustawiając odpowiedznią mieszankę paliwa z powietrzem. Musisz to wyczuc, a najlepiej poszukaj sobie na internecie jak regulować gaźnik bo to jednak jest troszkę pisania :stuck_out_tongue:

np.Motul Scooter Gear Oil 80W90
Stan świecy sprawdż po kolorze(taki kawowy dobry) i po dystansie(odległość elektrody ok. 0,6-0,7mm)
Tego to już nie wiem jak się robi w huraganie.

Ile wchodzi tego oleju i jaka gestosc bo nie pisze w instrukcji :confused:

Na obudowie powinno być napisane, ale zazwyczaj nieco ponad 100ml wchodzi.

Jaka odleglos elektrody?
Gdzie dokladnej :wink: ?

taka wystająca zagięta blaszka na końcu świecy http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b9/Spark_plug.jpg na dole zdjęcia

Aha dzieki

[ Dodano: 2008-10-10, 21:34 ]
Jak wyregulować ten gaźnik?

Musisz kręcić śrubkami od powietrza i od paliwa, skuter musi pracowac równo i na jak najniższych obrotach ( tak aby nie zgasł ), musi błyskawicznie reagować na manetkę.

Gdzie jest srubka od paliwa bo od powietrza wiem.

Zazwyczaj jest obok tej do powietrza :slight_smile:

Zazwyczaj są dwie. Jedna od wolnych obrotów a 2 do regulacji powietrze/paliwo, a nie 2 osobne… :roll:

Wie ktos co to “SMAROWANIE OSI PODSTAWKI”

kojak666 napisał:

Wie ktos co to "SMAROWANIE OSI PODSTAWKI"

No chodzi o nóżkę centralną i jej oś po polskiemu ;P