Przedłużka amortyzatora - jak zrobić?

Witam, chciałbym zrobić przedłużkę amortyzatora i tutaj moje pytanie; z czego ją zrobić żeby się nie złamała i jakie wymiary mają byc? mam wszystkie potrzebne narzędzia (spawarka itp...) z góry dzięki za pomoc :) Pozdrawiam!

PS. Skuter to Romet 727 Premium 10

A nie lepiej bd Ci kupić? za 11zł na allegro + koszt przesyłki. Jakośc gwarantowana, w dodatku przedłużka jest tak zrobiona że sie nie złoży ;) A wymiary to myśle że nie więcej niż 7,5cm wiecej bedziesz mieć problem z założeniem jej.

ja dzis zamówiłem przedłużke 11cm + gratis xenon za 21 zł przesyłką a bez przesyłki jakoś 11 zł:)

zipptopss napisał:

ja dzis zamówiłem przedłużke 11cm + gratis xenon za 21 zł przesyłką a bez przesyłki jakoś 11 zł:)

Daj link.

gratis xenon - naklejkę z napisem "xenon"? ;)

przedłużkę można zrobić z kawałka aluminium, wystarczy ładnie wytoczyć, sfrezować i nawiercić otwory.

romet727p10 napisał:

Witam, chciałbym zrobić przedłużkę amortyzatora i tutaj moje pytanie; z czego ją zrobić żeby się nie złamała i jakie wymiary mają byc? mam wszystkie potrzebne narzędzia (spawarka itp...) z góry dzięki za pomoc :) Pozdrawiam!
PS. Skuter to Romet 727 Premium 10

Nie chcę Cię straszyć, ale będziesz musiał usunąć stopkę centralną żeby zmieściła się przedłużka. Według mnie szkoda pieniędzy i czasu.