przecieranie sie paska napedu

Witam mam pytanie. Co może być przyczyną tego iż regularnie przeciera się mój pasek napędu od góry? Dodam , że ostatni kupiłem poczatkiem miesiaca zrobilem nie cale 600km i już sie przeciera. Z tego co sie pytałem po sklepach ze skuterami to wlasnie mowia ze sprzegło ale cenia sie w granicach 120 zl :-/ Linki do zdjec zolta strzalka wytarcia poszczerbienia na krawedzi wariatora czerwona wytarty schodek nie wiem od czego to pasek nie dotyka niczego. Wariator rusza sie na boki w srodku mam lekko uszczerbana jedma z tych rolek i te 3 trojkaciki gumowe w niej nie pamietam jak sie nazywaja strasznie lekko sie trzymaja
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29ce0f01dd98bddf.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a81e559fb0d4ef62.html
wg mnie to wina wariatora te przetarcia przy duzej predkosci chyba dotykaja paska ale pytanie czemu widac pierwsze slady przetarcia od gory wg mnie dotyka pasek bendixa co sadzicie o mojej teori?

Nie powinno być żadnych przetarć na wariatorze - do wymiany.Te trójkąciki to są ślizgi.Jak dla mnie cały wariator + rolki + ślizgi = wymiana.

Czyli dlatego pasek sie przeciera? ale czemu od gory? a bendix? tez mam troszke obtarty ten pierscien taki na srodku i ta okragla jakby obrecz cienka jest troche krzywa (lekkie jajko)

Musisz raczej sam dobrze się temu przyjrzeć w którym miejscu.A tak na marginesie dobry pasek masz założony? Może jest za gruby?

Dobry taki jak byl oryginalny tylko mocniejszy tak mi powiedzieli w sklepie. Takie same numery procz tego mialem tez stary ze soba, wiec z dobraniem nie bylo problemow.

Zauwazylem dzis ze na pelnym gazie wariator pcha pasek w strone zebatki i ta go lapie po krawedzi dlaczego tak sie dzieje?

Myślałem o tym że wario za wysoko podnosi pasek,ale nic nie pisałem bo nie wiem czemu tak się dzieje.Jedyne co przychodzi mi do głowy to to że wario jest nie z tego skutera.Czy wymieniałeś wariator? Jaki to jest skuter? ## A może mimo wszystko ten pasek jest jednak za szeroki?

Zwykly Baotian. Wariatora nie ruszalem od nowosci paski tez kupuje o takich wymiarach jak oryginalny byl. Na calym gazie pasek tak jakby skacze wiec wariator pcha go w strone zebatki i do gory tez troche wiec tez go moze obdzierac

Wymień wariator.W pierwszym poście pisałeś że się rusza na boki - nie powinno tak być.Zdejmij wariator i obejrzyj go dokładnie.Pasek nie powinien skakać na wariatorze.Pewne rzeczy najlepiej widzieć żeby coś dokładnie stwierdzić - nie chciał bym wprowadzić cię w błąd.

Dobrze kupie wariator na dniach tylko nie wiem jeszcze czy zwykly czy sportowy i czym on sie wogole rozni? Stary wariator ma na stronie zewnetrznej krawedzi poszczerbienia i do okola wytarte tak jakby schodek głebiej i plycej ponadto ta blaszka z niego do ktorej zaklada sie slizgi tak mocno siedziala ze ciezko bylo ja wyciagnac tak jakby ja zapieklo tzn jakby otwor byl mniejszy od walu. Nie dawno zmienialem pasek napedu tj jakies 600km i schodzil caly wariator bez problemu moze ja cos zle zalozylem ostatnio?

Seryjne wario od sportowego rozni sie tym, ze sportowe jest lzejsze :P

Ale do zwyklego baotiana jak kupie bedzie wszystko ok dodam, ze nic nie jest przerobione wszystko oryginalne zero tuningu. bedzie moze szybszy lub zwiekszy sie przyspieszenie?

powinno, ale to zależy jaki sportowy, niektóre z allegro sportowe za 60zł podejrzewam, że nic nie dają

Kupilem nowy wariator z tulejkami slizgami i nowy lepszy pasek. Sprzedawca zlitowal sie nademna i rozkrecil to sprzeglo, stwierdzil ze jest dobre a pasek moze przecierac przez minimalne ogniska rdzy na talerzu ktore kazal mi zeszlifowac papierem sciernym a najlepiej kupic nowe sprzeglo. Co sadzicie o tej teori? ps jak odkrecic to sprzeglo bez uzycia kompresora w domowym garazu?

http://www.skuterowo.com/patent-na-odkrecenie/

Mam 3 klucze do szlifierek i kazdy ma krotkie te szpilki :(. Jeszcze mam takie pytanie mam ten nowy wariator i pasek i teraz pytanie zauwazylem ze przy najmniejszej predkosci czuc to tarcie paska kojazycie napewno , wczesniej tak mialem jak przekraczalem 60km/h oraz jest duzo slabszy wolniej sie zbiera i jak jade z rowna predkoscia np 40km/h to tak smiesznie chodzi tzn jakby nie mial rownych obrotow tylko raz glosniej raz ciszej tak calkiem inaczej jak wczesniej natomiast jak stoje w miejscu to obroty idealne

Tak się dzieje na nowym wariatorze? Jeśli masz troszkę smykałki to sobie zrób taki klucz.

tak na nowym wariatorze. Moze musi sie cos dotrzec? waze 62kg a pod mala gorke na calym gazie ledwo ledwo. Albo wariator slaby fakt kupilem jakis zwykly za podajze 49zl bez opakowania mi dal w samym woreczku wiec nawet nie wiem jaka firma pasek 80

Może jest nieodpowiednia waga rolek? Tutaj już musisz sam dobrać ciężar rolek, zakładając raz lżejsze raz cięższe.

Soniak87 wrote:

ps jak odkrecic to sprzeglo bez uzycia kompresora w domowym garazu?

http://www.youtube.com/watch?v=zsP0ENntK74

Choćby tak,tylko zamiast śrubokręta weź coś dłuższego...
Ja tak już wiele razy odkręcałem i jest ok