proszę o pomoc w wyborze

Witam wszystkich,
Jestem tu ponieważ sam sobie zafundowałem problem. Obiecaliśmy synowi skuter a teraz mamy problem co wybrać. Moja kariera z motorowerem zaczęła się i skończyła na motorynce (a to było dawno dawno temu ... cudowne czasy, cudowna maszynka :) Teraz im więcej czytam tym mniej wiem... i tym wybór staje się trudniejszy.
Mając na uwadze, że syn zaczyna swoja przygodę z jednośladem oraz że jego stosunek do wytworów techniki jest raczej lekceważący uznaliśmy, że nie wydamy więcej niż 2000 zł (+-500,00)... jak zajeździ to nie będzie aż tak żal. Z dużym dystansem patrzymy też na "marketowe" produkty. Niestety o dobrą niezajeżdżona używkę też nie łatwo.... ale najgorsze jest jak wspomniałem na wstępie różnorodność opinii o tych tańszych skuterach.
Reasumując... co możecie polecić kompletnemu laikowi w tym temacie za rozsądną kasę ?

Tu masz dobry skuterek 2T;
http://otomoto.pl/keeway-swan-niebieski-M2184710.html

Tylko ten keeway ma zbiornik na paliwo o pojemności 3.5L co w przypadku 2t daje dystans max 100km jak nie mniej.

No to może tak... mam teraz na tapecie kilka ofert... ROMET 747, ROMET 717, ZIPP VAPOR i "ROMET" ROUTER.... wszystkie w cenach 1500 - 2000 zł z przebiegiem max 1800 - 3000 km. Czy coś z tego jest warte uwagi czy szukać cierpliwie dalej ?

Ja polecam coś porządnego : nie jakis tam romet , czy zipp
Mianowicie polecam w tej cenie 2500 max Yamahe Neos , skuter włoski , bardzo znany i niezawodny pod każdym względem , chcecie kupic coś porządnego co sie nie psuje kupcie neosa a nie jakies badziewie mówie wprost.

oto przykłady , nie odpowiadam za stan tych skuterów w ofertach bo nie znam ich osobiscie , ale moge napisac ze mam neosa i ze jest to skuter pod kazdym względem idealny, pozdrawiam

nei wiem skad jestescie wiec to oferty dla yamaha neos z calej polski :

http://allegro.pl/listing.php/search?category=18473&string=neos&price_from=&price_to=2500&postcode_enabled=0&state=0&city=&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&order=t&clear_cookie=0&change_view=Poka%C5%BC&a_text_i[1][0]=&a_text_i[1][1]=&a_text_i[4][0]=&a_text_i[4][1]=&a_enum[26]=all&a_text_i[203][0]=&a_text_i[203][1]=&a_enum[204]=all&a_enum[205]=all&a_enum[15]=all&a_enum[178]=all

to co jest wyzej nalezy skopiowac w pole adresu w przegladarce .

peet_peet
Moim zdaniem powinieneś zastanowić się najpierw wśród jakiej grupy skuterów szukać. tzn:
1)nowy, markowy (peugeot, gilera, aprilia, yamaha, piaggio)
2)używany markowy
3)nowy chińczyk (zipp, romet, ruter, marketowce, itp)
4)używany chińczyk
Jeśli nie wiadomo czy syn będzie zainteresowany przygodą ze skuterem to kupno skutera nowego markowego raczej odpada.
Zakup używanego chińczyka też wydaje się strzałem do własnej bramki (duża awaryjność, tzw "tuning" wykonywany przez nastoletniego "mechanika")
Wg mnie do zastanowienia- używany markowy lub nowy chińczyk.
Kupując używkę nigdy nie wiesz na co trafisz. jeśli znasz się na rzeczy lub masz kogoś kto się zna (przecietny użytkownik skutera od przynajmniej roku ma wiedzę zazwyczaj lepszą od mechanika) to możesz spróbować... ale wiesz to jak z autem... pewności nie ma.
Nowy chińczyk- będzie na gwarancji- jeśli nie bardzo znasz się na naprawach i wiesz że sam ich nie wykonasz w zakupionym używanym markowcu to ta "gwarancja" daje pewne nadzieje... ale z serwisami też bywa różnie.
Naprawianie markowego skutera u mechanika jest dość drogie... np ostatnio w markowym serwisie widziałem cennik usług dla skuterów- czyszczenie i nasączanie filtra powietrza 40 pln !!!! czynność ta jest prosta jak umycię zębów.

Chyba doradzałbym jednak coś typu nowy zipp, router...
do 2000 ofert będzie sporo. Kupno sprzętu za np 5000 żeby syn spróbował i powiedział "to nie dla mnie" chyba będzie bez sensu.
Gdybyś Ty potrzebował np na dojazdy do pracy i byś wiedział że na pewno zrobisz nim np 10 000km rocznie to proponowałbym peugeota, czy inne piaggio.
Dość ciekawym skuterem i godnym polecenia jest KYMCO- ale nie wiem czy w 2000 się zmieścisz- raczej nie. chyba że używany z pewnego źródła... np wiem że Madi chciał kiedyś sprzedać, ale nie wiem za ile. zaproś go do znajomych i wyślij pytanie na priv.
Weź pod uwagę fakt że wiele "marek" chinoli to te same skutery w innych kolorach- np romet, ruter -dokładnie nie wiem jakie modele.

macsienk napisał:

Ja polecam coś porządnego : nie jakis tam romet , czy zipp
Mianowicie polecam w tej cenie 2500 max Yamahe Neos , skuter włoski , bardzo znany i niezawodny pod każdym względem , chcecie kupic coś porządnego co sie nie psuje kupcie neosa a nie jakies badziewie mówie wprost.

od kiedy Yamaha jest włoska ?! Piaggio jest w włoskie a Yamaha japońska.