Problemy z chinczykiem Yukimoto

Witam, posiadam skuter Yukimoto drakiva 4t.
Mam z nim dosyc duzo problemow generalnie
Zaczelo sie wszystko jakis czas temu 2-3miesiace (w tym czasie byl 2x u mechanika) wiec, tak jedzil fajnie zaczelo sie cos dziac tzn. spadly osiagi szybkosci pozniej nie chcial w ogole odpalic okazalo sie ze zawory do regulacji po regulacji wszystko ok no do pewnego momentu 2tygodnie pojezdzil pozniej mial problem z odpaleniem czasem to sie go wogole nie dalo odpalic przy starcie np. na swiatlach otwierajac mu manetke nie mial sily zeby sie rozkulac potrzebowal do tego czasu albo sily moich nog. I moje pytanie brzmi jakie moga byc przyczyny ze ma takie problemy z gory dziekuje za odpowiedzi.

wyczyść i wyreguluj gaźnik sprawdź też filtr powierza i paliwa czy nie są zabrudzone

a ja mysle, ze mogl ci walnac tez tlok, mialem identycznie, zwalalem na zawory i gaznik, wreszcie postanowilem zwiekszyc pojemnosc, no i okazalo sie ze tlok byl uderzony, pierscienie walniete rowniez, po wymianie na tym samym gazniku squterek wymiata...
sprawdz jeszcze, czy ci olej bierze, moj troche bral...
i jeszcze jedno, ja mialem tak, ze jednego dnia mial moc, a innego w ogole nie, zalezalo to od tego jak sie pierscienie ulozyly...