Problem ze starterem

WItam posiadam rometa 727 eco Przerobiony : wymioeniony Tłok,cylinder,pierscienie, wał sportowy, moduł cdi sportowy. Po złozeniu wszystkiego skuter fajnie hula ale pojawił się problem ze startem tzn : przy próbie odpalania elektrycznego następuje obrót rozrusznika po czym zwalnia jakby się zaciął ale ledwo ledwo zaczyna kręcić dalej i później już kręci extra. Dzieje się tak za każdym razem.

Czy coś spieprzyłęm przymontażu ?? czy rozrusznik sie sypnał ?? oprócz tego że zwolni po pierwszym obrocie - później kręci ładnie. SPecjalnie odciąłem mu paliwo i Kręcił i kręcił. Bezproblemowo....
Nie wiem co mogło pójść nie tak...

Byłem u kumpla chwile pooglądał i powiedział że to przez ten moduł - bo ma zmieniony kąt wtrysku ;O ) szczerze móiąc nie wiem co to ma do kręcenia rozrusznikiem ... )

Jakiś pomysł ??

może akumulator?

jak juz nie kat wtrysku tylko kat wyprzedzenia zaplonu -tak na marginesie lektura nie boli a przyda sie w przyszlosci poczytaj o zaplonach
moze byc ze ma zbyt wczesny zaplon lub jak zmieniales kpl glowica jest nizsza i to jest problem

tak tyle że jak założe stary moduł to problem teżjest ten sam...

takie CDI założone jest teraz
http://allegro.pl/modul-cdi-honda-dio-longjia-2t-4t-tuning-zaplon-i3069949028.html

raczej wątpie że ta zmiana coś dała ( oprócz estetyki )

Akumulator jest dobry bo tak jak mówie kręci i kręci . SKuter odpala bez problemowo
Skuter obecnie chce sprzedać a wiem że takie coś będzie odstraszać potencjalnego kupca...

przeczysc styki elektrostartera ( jak da sie rozebrac)
gruby kabel z rozrusznika idzie do tej kostki czarny a drugi jest podlaczony czerwony
dodatkowo wyjmnij i oczysci ,nasmaruj w tulejkach rozrusznik