Problem ze ślimakiem prędkosciomierza

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Problem ze ślimakiem prędkosciomierza

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Pawelm4 Pawelm4 1 lat, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 11 postów - 1 przez 11 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Pawelm4
    Pawelm4
    Użytkownik

Witam, ostatnio podczas jazdy wjechalem w dosc duzą dziure, i niestety moja linka od predkosciomierze zostala wyrwana wraz z gwintem od ślimaka… Udalo mi sie go wlozyc spowrotem, lecz licznik nie dziala. Czy da sie go jakos naprawic, czy trzeba go wymienic?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

To raczej zależy jak i co zostało wyrwane – a tego nie wiemy. Nie wiemy też w jakim sprzęcie. Ale za to mamy odpowiedzieć na pytanie czy można to naprawić.
    To odpowiadam: czasem można. A czasem nie.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Pawelm4
    Użytkownik

Sprzet to TGB 101s. Ze slimaka zostal wyrwany gwint na ktory nakreca sie linke. ”Wcisnalem” go tam spowrotem, nakrecilem linke, lecz nie dziala.

Pawelm4
    Użytkownik

Moglem cos zgubic, tylko jestem zielony w tych sprawach i nie bardzo mam pojecie o budowie slimaka, wiec bylbym wdzieczny gdybys pomogl 😉

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

żeby ocenić czy można coś wyrwanego trzeba to ZOBACZYĆ a nie czytać wymuszony, lakoniczny opis. Zrób zdjęcie żeby było co i jak się uszkodziło (wyraźne zdjęcie) to może coś się da poradzić.
    Albo jeżeli linka cała to kup nowy ślimak i to może być najszybciej i najprościej

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Pawelm4
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

fotka jest nieostra ale wg mnie masz wyrwany kawałek gwintu (czarny element wewnątrz obudowy ślimaka).

Pawelm4
    Użytkownik

Tam w ogole nie ma gwintu… 😉 Jest na lince na drugim zdjeciu (pisalem, że go WYRWALEM)

Pawelm4
    Użytkownik

Ale wydaje mi sie ze powinna tam jeszcze po prostu byc jakas czesc ktora najpewniej zgubilem

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale widze że nie wyrwałeś linki ze ślimaka tylko linke razem z bechami – i część ślimaka masz wciąż na lince. Odkręć go z linki i zobacz czy go nie możesz z powrotem obsadzić. Ale wg mnie coś po drodze jeszcze zgubiłeś i leczy cię tylko wymiana ślimaka

Pawelm4
    Użytkownik

Zgubilem wałek. Temat do zamkniecia

Oglądasz 11 postów - 1 przez 11 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: