Problem ze skuterem

Witam posiadam skuter ventus 50ccm jest taki problem ze jego maksymalna prędkość to ok 30km choć szybko się zbiera wiecie może jak go przyspieszyć co mam wymienić jeśli chodzi o blokady to zmieniłem moduł na tuningowy wyjąłem rurkę z filtra powietrza oraz wymieniłem filtr paliwa na większy w gazniku nie mam tej śrubki wiec nic nie wykręcalem oraz zatkałem mu recyrkulator spalin ale jego prędkość się nie zmieniła jedynie obroty
Swoją moc raczej ma bo jak jeździłem po mokrych łąkach to się kopał zapadal ale szedł proszę o pomoc nie jestem zbyt dobry w mechanice
Aha i jeszcze jak ruszam skuter bardzo wyje a jak zacznie się rozpędzac jego obroty spadają

o ile nie ślizga się pasek to masz złe rolki - za lekkie. Reguluj napęd.

Jeśli chodzi o regulacje to znaczy inne rolki założyć
A jeśli ślizga się pasek to wystarczy tylko go wymienić czy trzeba tez wariator

jeżeli się ślizga pasek to może to wina paska, może sprężyny centralnej a może korektora napędu. A może się ślizga bo ci się za szybko wkręca przez rolki i dużo Nm generuje

Na obroty się nawet szybko wkreca czyli gdybym zmienił rolki prędkość mogłaby się poprawić
A tak wogule to jak jest z tymi rolkami gdy są cięższe to jedzie szybciej czy wolniej

jest różnie.