Problem ze skuterem Peugeot jet force

Witam mam problem z skuterem peeot et foce 2004 r na wtysku tłumil leo vince coś sie dzieje po odpaleniu nie ma wolnych obrotów i nie wkręca się na duże obroty i coś strzea w tłumiku . Podczas jazdy też coś czasami strzela i nieda się da się więcej jechać niż 40-50 km/h. Z góry dziękuję za pomoc

Jetforce na wtrysku są zawodne,psują się te niedopracowane wtryski.Niestety spotkało to Ciebie i teraz trzeba to naprawić co jest związane z dość dużym kosztem.Nie wiem czy w zaistniałej sytuacji nie będzie lepiej przerobić skuter aby był zasilany gażnikiem.Jest to czynność dość kosztowna ale w przyszłości nie będzie już problemów.W sieci jak dobrze poszukasz znajdziesz wiele artykułów jak takowej przeróbki dokonać.

też bym przerobił na gaźnik , wtedy masz duże możliwości regulacji.

a ile to może kosztować /czy da się naprawić to bez zmiany na gaźnik

Damian1998 napisał:

a ile to może kosztować /czy da się naprawić to bez zmiany na gaźnik

Wtrysku raczej nie naprawisz,możesz ewentualnie wymienić.Poszukaj na Allegro,może tam znajdziesz.Wpierw jednak trzeba dokładnie zdiagnozować to konkretnie siadło,wtrysk,może kompresor lub jakiś inny element.

A w jaki sposób to naprawić bez zamiany na gaźnik jakie będą koszty i co trzeba wymienić i czy trudno to naprawić

Wpierw jedż do serwisu aby zdiagnozowali co konkretnie nawaliło.W serwisie też się dowiesz ile trzeba zapłacić ze ewentualną naprawę.Trudno powiedzieć ile będzie kosztować,ale na pewno nie mało.

Atak mniej więcej ile to będzie kosztowało na oko i czy można takim jeździć skuterem bo on jak pochodzi ze 2 minuty to potem już normalnie jeździ tylko tak czasami coś tak psiknie w tłumiku i nie da się dać większych obrotów niż 6000 tys i jedzie tak 40-50 km h

Damian1998 napisał:

Atak mniej więcej ile to będzie kosztowało na oko i czy można takim jeździć skuterem bo on jak pochodzi ze 2 minuty to potem już normalnie jeździ tylko tak czasami coś tak psiknie w tłumiku i nie da się dać większych obrotów niż 6000 tys i jedzie tak 40-50 km h

Na oko to jeden chłop umarł.Trudno jednoznacznie określić co się w skuterze posypało,nie wiem co to może być jak psiknie w tłumiku.Nikt ci nie napisze ile będzie kosztować naprawa skoro nie wiadomo co się zepsuło.

Dziękuję ci Dziadek100 i Lukario za odpowiedzi.

Dziękuję ci Dziadek100 i Lukario za odpowiedzi.

Najlepiej pojedż do serwisu,tam powinni zdiagnozować usterkę - chociaż z tym może być problem.Raczej nie ma mechaników którzy dobrze sie znają na tych wtryskach i nie mają odpowiedniego sprzętu do diagnozowania.Być może jest to mały problem do ogarnięcia ale musi to zobaczyć osoba która się na tym zna.Zazwyczaj serwisy ograniczały się do wymiany poszczególnych elementów bo mało kto umiał cokolwiek naprawić.Peugeot już nie produkuje skuterów 50 ccm z wtryskiem ze względu na ich awaryjność,dlatego też proponowałem przerobić skuter na gażnik.Przypuszczam że taka przeróbka może być nawet tańsza od wymiany wtrysku.jest to oczywiście uzależnione od tego jaki element się zepsuł.

Jeszcze raz dziękuję ci za odpowiedź i pomoc .Oddaję go do mechanika i zobaczymy czy on to naprawi.