Problem z zipp Quantum 2t Zmiana cylindra!!

Heyah,mam otóż taki problem,posiadam zippka 2t ,przebieg prawie 4000km,kupiony w marcu,wszystko ładnie chodzi,Moje pytanie jest takie,czy jak kupię sam cylinder 70ccm z allego jakiś do 200zł,to będę musiał wymieniać wał itp?,bo chcę tylko cylek wymienić,prędkość jaką mam teraz to do 70 i to trzeba bujać.. Z góry dzięki za zapoc... :D

Na takie coś to wału raczej nie musisz zmieniac. Widzę kolejny "budget tuning"...

Okej,spk "budget ting" hahaha To raczej kupie sam zestaw tuningowy,może dysze i zobacze jak będzie :D

Mówił mi sprzedawca w sklepie skuterowym, że dobrą i tanią 70 trzeba trafić. To w sumie bardziej kwestia szcześcia.

Proponuję Ci kupić jakiś tańszy ale polecony przez kogoś zestaw cylindrowy 70 i adekwatną dyszę do niego (tak z 8 - 11 numerów większą) i zwiększyć troche dopływ powietrza. Jesli spodobają Ci się wyniki Twojej pracy (po - nie ukrywam - zmudnej i długiej regulacji) to możesz (bo powinieneś) dokupić wzmocniony wał, wariator, pasek, sprzęgło, przełożenia, gaźnik i potem jakiś lepszej jakości cylinder.

Jednak sam cylinder nie zwiększy Ci predkości maksymalnej (może minimalnie) lecz jedynie poprawi przyspieszenie. Dobrą rzecza jaką można zrobić jest wymiana na poczatek wydechu. To istotne. Nie musisz kupować nowego - celuj w dobry używany. Zmień wariator na sportowy - o dłuższej biezni - przy odpowiednim strojeniu poprawi to osiągi, a nie spowoduje takiego dużego wzrostu spalania ja sama zmiana cylindra.

Pamiętaj, że każda ingerencja w jedna rzecz pociaga za sobą konieczność zmiany innej.

Powiem ci tak za 200zł sam cylek to znajdziesz ale musisz kupić dodatkowo tłok i głowice do 70 bo od 50 nie będzie pasować

Jeszcze nie spotkałem się z samym cylindrem na sprzedaż. Przeważnie są z tłokiem. Ja proponuję Ci zestaw marki Power Force. Kosztuje około 350 - 400 zł i jest już przyzwoitej jakości.