Problem z wyciekającym olejem Pro 50

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Problem z wyciekającym olejem Pro 50

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe marek789 marek789 3 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe marek789
    marek789
    Użytkownik

Witam od ok 5 dni mam problem z wyciekającym olejem w Pro 50. Zawsze po krótkiej przejażdżce mam olej na bocznej stopce, łańcuchu i pod mocowaniem silnika. Może mnie ktoś naprowadzić skąd jeszcze może ciec olej http://zapodaj.net/fd31304fd37ae.jpg.html . Wymieniałem już komplet uszczelek silnika, uszczelniacz wałka zdawczego ale dalej leje :/ Wszystkie śruby dokręcone. Bardzo was proszę o pomoc w zlokalizowaniu problemu. Pozdrawiam

Mateusz Dzięgielewski
    Użytkownik

Sprawdź czy śruba od spuszczania oleju jest dokręcona i czy ma uszczelkę (oring). Jeżeli tam jest ok możliwe że masz pęknięty karter w którymś miejscu lub trzeba wymienić uszczelki ( ja u siebie w silniku zamiast uszczelek mam silikon do silników :P). Ściągnij także pokrywę od zębatki zadawczej i zobacz czy tam nie ma wycieku, u znajomego z tamtego miejsca także ulatuje olej

Zdjęcie profilowe marek789
    marek789
    Użytkownik

Mateusz Dzi�… napisał:

Sprawdź czy śruba od spuszczania oleju jest dokręcona i czy ma uszczelkę (oring). Jeżeli tam jest ok możliwe że masz pęknięty karter w którymś miejscu lub trzeba wymienić uszczelki ( ja u siebie w silniku zamiast uszczelek mam silikon do silników :P). Ściągnij także pokrywę od zębatki zadawczej i zobacz czy tam nie ma wycieku, u znajomego z tamtego miejsca także ulatuje olej

Śruba nie ma uszczelki ale tam napewno nie cieknie… Cieknie po bocznej stopce, i tym mocowaniu silnika po stronie stopki. Uszczelki tak jak pisałem wcześniej wymieniałem, olej cieknie zawsze po tym jak się przejadę :/

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie