problem z V-max

Witam,
posiadam Speedfighta 2 206 wrc z tłumikiem giannelli silencers ( http://www.psntuning.co.uk/admin/modules/image.php/Exhaust.%20GIANNELLI%20SMILE%20E-MARKED%20EXHAUST.jpg?width=300&height=300&image=/admin/images/parts/1320766101.png takie coś)
po zdjęciu blokad miałem nadzieję że poleci te 70km/h ale na 60 staje i więcej leci tylko z górki, mam pytanie co mógłbym jeszcze wymienić żeby osiągnąć większą prędkość, z przyspieszeniem raczej nie ma problemu chociaż od czasu do czasu zdarza mu się dziwnie “zamulić” na kilka sekund, dodam jeszcze że został on przerobiony na chłodzenie powietrzem.

ponieważ nie napisałeś co wymieniłeś to trudno jest napisać co byś mógł jeszcze zrobić.
Przerobiony na chłodzenie powietrzem - czyli co? - zajechany oryginalny cylinder yamahy i wstawiony chiński gównolit z allegro w wersji AC? No to może to max jego możliwości.

Szczerze mówiąc nie wiem jak został przerobiony na chłodzenie powietrzem, tak go po prostu kupiłem, jedyną blokadę jaką zauważyłem to były przykręcone blaszki na wariatorze, wymieniłem rolki i pasek, nie wiem też jaki cylinder tam jest, swoją zabawę dopiero zaczynam, poprzedni właściciel wspominał coś o gaźniku, że prawdopodobnie przez to skuter od czasu do czasu łapie muła, co mógłbym zmienić/sprawdzić żeby poprawić osiągi? Gaźnik został wyregulowany, lecz nadal czasami go zamuli.
Zdziwiło mnie to że nawet pod górkę leci spokojnie 60 km/h, i dodam że te 60 osiąga z manetką do połowy odkręconą, jak odkręcę na maksa to tylko tyle że głośniej chodzi.

mało o nim wiesz a podajesz danych jeszcze mniej. “Wymieniłem rolki”… na jakie? Nie ma produktu “rolki”. One maja wagę. Może zbyt lekkie wsadziłeś i stąd taka prędkość. Masz coś nadłubane. Musisz dojść co, zrobić standardową diagnostykę kompresja, regulacja…itd)