PROBLEM Z ODPALENIEM ZUMICO EOS 2T

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #102621
    Loderslaus
    Użytkownik
    • 14
    • 40Postów:

    Witam wszystkich. Mam pewien problem z moim zumiciem, mianowicie nie chce odpalić. Chodzi o to że gdy doleje mu paliwo do cylindra to załapie wejdzie na obroty, ale za 5s gaśnie. Jak doleje kilka razy paliwo to wkońcu odpali i będzie chodził ale postoi troche na zimnym i znowu ten sam problem.
    Byłem u pewnego mechanika powiedział mi, że to może być wina elektrozaworu ssania wymieniłem na nowy, dalej to samo. Jak są na plusie temp. to jak załapie to będzie odpalał dzień w dzień, ale jak postoi 2 dni nie odpalony to znowu nie będzie odpalał. Cylinder jest na pewno dobry zmieniałen na nowy, ale przed zmianą już na starym nie chciał odpalić więc to nie ma nic do rzeczy. Nie mam pojęcia co może być proszę o pomoc jak ktoś wie co może być iskra na świecy jest. Proszę o pomoc jak miał ktoś z tym doczynienia. Pozdrawiam

    #102641
    rabit29
    Użytkownik
    • 0
    • 14Postów:

    sprawdź kranik podciśnieniowy, to on może być powodem Twoich problemów

    #102643
    Loderslaus
    Użytkownik
    • 14
    • 40Postów:

    Tak ale co w nim może być nie tak jak mam go sprawdzić?

    #102645
    rabit29
    Użytkownik
    • 0
    • 14Postów:

    odłącz go i podłącz wężyk paliwa bezpośrednio do gaźnika. Myślę że odpali bez problemu. Możesz zacząć od sprawdzenia czy jest paliwo w komorze pływakowej, na dole jest śrubka do spuszczania paliwa. Po odkęceniu powinno lecieć paliwo. Jeżeli nie leci to na pewno kranik podciśnieniowy

    #102646
    Loderslaus
    Użytkownik
    • 14
    • 40Postów:

    Ale problem w tym że jak podłacze go bezpośrednio do gaźnika to przecież on nie bedzie mu dozował paliwa i moze dać za duzą ilość zresztą ten przewód o ile dobrze pamiętam jest troche za duży nic się nie stanie
    ?

    #102647
    rabit29
    Użytkownik
    • 0
    • 14Postów:

    nie martw się, pływak odetnie paliwo jak go będzie za dużo w gaźniku. Tylko nie pomyl wężyków, ten drugi jest od podciśnienia( ten co idzie od gaźnika do kranika)

    #102648
    Loderslaus
    Użytkownik
    • 14
    • 40Postów:

    Wiem wiem dobra dzięki za radę jutro tak zrobię. Odezwę się jutro jak coś to jeszcze pomożesz doradzisz może to coś innego, ale na razie dzięki:)

    #102698
    Loderslaus
    Użytkownik
    • 14
    • 40Postów:

    Sprawdziłem paliwo w komorze pływakowej jest zdjąłem cały gaźnik dysze są czyste dobre wszystko jest czyste nie wiem co to może być jakieś inne pomysły. A jak by dostawał za dużo powietrza przez tą dysze 2 to mógłbym nie odpalać przez to?

    #102709
    rabit29
    Użytkownik
    • 0
    • 14Postów:

    Paliwo w komorze pływakowej sprawdzałeś przed zdjęciem gaźnika? Czy cylinder który wymieniłeś miał większą pojemność?

    #102712
    matex85
    Uczestnik
    • 4
    • 74Postów:

    w tym przypadku nie jest to problem z dopływaniem paliwa, raczej problem tkwi w ssaniu, zamiast wlewać benzyny do cylindra, wlej strzykawką do obudowy filtra powietrza lub do gaźnika, jak ci wygodniej. jeżeli załapie i pochodzi i nie będzie gasł, znaczy że to ssanie zawiniło, ale elektrozawór to nie wszystko, skutery mają małą dziurkę w filtrze powietrza, np inca street, przy dłuższym postoju zatkanie jej np. palcem pomaga przy odpaleniu. jeżeli próbujesz odpalać skuter, zawsze to rób z założonym filtrem powietrza, jak masz seryjny gaźnik i filtr, w filtrze jest zwężka dolotu, jest ona po to aby gaźnik dostawał odpowiednią ilość powietrza, i to nie jest tam jakaś blokada. myślę że w twoim przypadku jest to samo, bo masz chyba taki sam silnik jak inca. jak masz seryjny gaźnik, i zdjąłeś tą zwężkę, to załóż ją jeśli posiadasz. ewentualnie przy niskich temperaturach, jeśli masz metalowy pływak, może on się kurczyć, w moim przypadku tak było.

    #102713
    matex85
    Uczestnik
    • 4
    • 74Postów:

    jeszcze może być tak, że problem w ogóle nie dotyczy gaźnika, przypomnij sobie, kiedy ostatnio wymieniałeś świecę. i jeśli próbujesz odpalać, odpalaj rozrusznikiem bo jest to bardziej efektywne.

    #102730
    Loderslaus
    Użytkownik
    • 14
    • 40Postów:

    Jest tak wszystko tam działa. Odpaliłem go zrobiłem tak wyjąłem wężyk paliwowy co idzie do gaźnika kopłem kilka razy i odpalił i teraz pali normalnie wyjąłem akumulator okazało się że wody nie było, może juz będzie palił chyba że macie inne pomysły?

    #102782
    Loderslaus
    Użytkownik
    • 14
    • 40Postów:

    Matex gdzie jest tam mała dziurka w filtrze nie widziałem jej tam, jak byś mógł przybliżyć to. Wczoraj mi odpalił i dzisiaj znowu kicha załapie jak wleje do cylindra ale po 4s zgaśnie i znowu dupa nie ruszy. Macie jakieś inne pomysły na rozwiązanie tego problemu

    #102785
    matex85
    Uczestnik
    • 4
    • 74Postów:

    na dole obudowy filtra powietrza. ale zrób tak jak pisałem, wlej strzykawką benzyny do obudowy filtra, lub nasącz filtr benzyną. sprawdź inną świecę, bo stara świeca może nie dawać rady, ewentualnie ją przeczyść.

    #102812
    Loderslaus
    Użytkownik
    • 14
    • 40Postów:

    Słuchaj świeca jest na 100 dobra bo on od czasu do czasu odpali, a gdy wleje paliwo do filtra powietrza albo nasącze go to mi nic nie daje. Inne pomysły?

    #102817
    rabit29
    Użytkownik
    • 0
    • 14Postów:

    A wlałeś paliwo strzykawką do gaźnika jak ci radził matex?

    #102827
    Loderslaus
    Użytkownik
    • 14
    • 40Postów:

    Ale po co mam wlewać do gaźnika paliwo skoro w gaźnikmu jest paliwo :/

    #102835
    rabit29
    Użytkownik
    • 0
    • 14Postów:

    A jak wykrecisz swiece to jest mokra czy sucha

    #102836
    Loderslaus
    Użytkownik
    • 14
    • 40Postów:

    Końcówka świecy jest mokra

    #102837
    rabit29
    Użytkownik
    • 0
    • 14Postów:

    Sprobuj zmniejszyc odleglość między elektrodą świecy.Sprawdz czy po zmontowaniu gaźnika nie łapie gdzieś bokiem powietrza, nic więcej nie przychodzi mi do głowy

    #102878
    Loderslaus
    Użytkownik
    • 14
    • 40Postów:

    A takie pytanie. Czy gdy akumulator mam nie naładowany to czy ssanie wtedy nie działa i czy jak woda jest zamarznięta w akumulatorze to czy od tego może nie odpalać?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button