Problem z odpaleniem zipp Vapor 4t

Witam użytkowników bzyków. Mam duży problem z odpaleniem skutera z silnikiem 4T. Skuter nie chcę odpalić na rozruszniku ani na kopniaku. Iskra jest. Benzyna była wlewana pod świecę. Gaźnik był czyszczony i regulowany. Poniżej zamieszam film uber niskiej jakości jak zachowuję się wynalazek chińskich rączek.

filmik : http://www.youtube.com/watch?v=bZ7r1i2zei4&feature=player_detailpage

Kiedy ostatnio był odpalany?

ogólnie dostałem go za darmo od wujka bym nim sie pobawił mówił ze był na chodze ale potem pozyczył koledze i skuter juz nie chce odpalac do konca jak słychac na filmiku :< nie wiem moze z rok temu tak to leżał w garażu aż postanowiłem go zabrać i sie zaopiekować ;>.

Podobno mam cos z zaworami ale czy to moze byc przyczyna nie odpalania do konca skutera?

a sprawdź świeca ma iskre. Przed odpalaniem pokreć troche manetka zeby paliwa dostał.

moszum napisał:

a sprawdź świeca ma iskre. Przed odpalaniem pokreć troche manetka zeby paliwa dostał.

cymbale przeciez napisal, ze iskra jest, prosze was czytajcie dokladnie..

Mam podobny problem

Psiknij samostartem do filtra powietrza , powinno pomóc, przy odpalaniu dawaj mu gazu.

nadal nie chce odpalać , gdy kopniakiem chce odpalic nawet z wydechu nic nie leci.

Pozostaje zbyt słaba kompresja na cylindrze, jeśli masz sprzęt to sprawdź ten parametr.

Nie dostaje benzyny - zawory do regulacji, zobacz ssanie i mieszankę - na bank tej benzyny nie dostaje, albo ssanie nie działa - wtedy też tak odpala

Ale po I ZAWORY

Witam. Ja też mam podobny problem w 4t qingqi. Z rana to muszę sie nakopać żeby odpalił a jak już odpali to nie da rady ruszyć muszę się odepchnąć a jak jest już ciepły to dobrze pali i ciągnie. Co mam zrobić żeby palił normalnie a i chcę poprawić jego osiągi bo mam cylek 100 i wariator sportowy ale i tak słabo chodzi jedzie jakies v-max 65. Pomocy!!!!!!!!!!!!!!

po 1 nie ma cylka 100cc do 139qmb, a po 2 to zmieniłeś chociaż dyszę w gaźniku ?

REGULACJA ZAWORÓW LUDZIE - to po 1
po 2 sprawdź SSANIE
a po 3 mieszankę
a jak to nic nie daje - to cylinder czy nie zajechany

Aha a jaką mam wstawić dyszę główną- chodzi mi o rozmiar. jak mam sprawdzić mieszankę?

dysza 80 będzie ok, mieszanka nie ma dużego znaczenia odkręć śrubkę od powietrza na 2 obroty i zobacz jak się jeździ, świeca powinna mieć kolor jasnobrązowy

świeca ma kolor czarny. Skuter nie ma wogóle mocy na zimnym silniku potem jest troszke lepiej. nie wiem co jet tego przyczyną. proszę o rady. Z góry dzięki

jeśli jest czarna to ma za dużo paliwa względem powietrza (mieszanka jest za bogata )wyreguluj gaznik

i wypal świecę - końcówka w rozpuszczalnik i podpalić , a potem trzymaj ogień przy elektrodzie przez około minutę

Witam. zrobiłem to co poradziliście. Gdy zmieniłem dysze skuter odpalił za 4 razem.potem poszłem go odpalić i jak odpale to wkręci się na obroty i zaraz przerywa jakby sie dusił.