Problem z odpaleniem Routera Bassy na zimnym silniku.

witam mam problem z odpaleniem na zimnym silniku pomocy szybko z góry dzięki.

A co to za problem ? opisz go dokładniej. nikt tu nie jest wróżbita i nie powie ci co dokładnie jest tego przyczyną.

Jak jest zimny to włącz zapłon i naciśnij lekko na kopke tak asz dojdzie do końca i tak z 3sekundy podtrzymaj i potem kopnij . ja tak robie po zimie i mi za 3 łapie:-D

po prostu niechce mi palić na zimnym silniku a na ciepłym pali za pierwszym tylko tyle mogę powiedzieć bo się nieznam

Miałem to samo u siebie. Na zimnym trzeba go było kręcić z 2 min zanim odpalił. Potem było już ok. Zmniejszyłem przerwę i jest ok :)

mi na zimnym wcale niehce zapalić udaie misie go odpalić po 30 min

czy ktoś wie co morze być przyczyną tego
?

ostatnio udaie misie po kilku minutah z kopa odpalić na pełnym gazie

to morze być przyczyna zaworów

map problem skuter krenci cały czas nawet jak wyime kluczyk musze zdeimować kleme a to zrobiło mi sie po wymianie pułksięrzyca i przekażnika zapłonu

Tak zawory mają dużo do rzeczy w wypadku odpalania na zimnym silniku - wiem to z własnego doświadczenia.

mam problem z rozrusznikiem kiedy podłącze klemę rozrusznik cały czas kręci a kiedy zdejmę jeden kabel od rozruchu to przestaję kręcić prosze o szybką pomoc

Podepnę się do tematu by nie zakładać nowego :)
Skuter Router Kiros 50
Zacznę od tego że dopiero zaczynam z dłubaniem przy skuterze.
Skuter po rozgrzaniu po 5 kilometrach jazdy w trasie dusi się podwójnie. Wygląda to tak jakbym specjalnie odpuścił gaz całkowicie a po sekundzie dodał i znów odpuścił (kiedy manetka gazu cały czas jest w jednej pozycji). Skuter był na regulacji gaźnika. Postanowiłem sam się tym zająć i ustawiłem poprawnie gaźnik (a przynajmniej tak mi się wydaje). Świeca ma kolor jasnej kawy z mlekiem.

Problem jest taki że gdy go odpalam to jeżeli skuterkowi nie podam pulsacyjnie gazu przez około 10 sekund to silnik zgaśnie (dzieje się tylko tak na zimnym) Kiedy już odpali to ma przez pół minuty chwiejne obroty, wchodzi do 2.700 obr/min i spada do 2.200 obr/min. Później wchodzi na równe obroty, ssanie się wyłącza i skuterek spada na 2 tysiące obrotów i chodzi równiutko. Na ciepłym silniku wszystko równiutko chodzi.

Drugi problem który zauważyłem to chwiejne obroty kiedy postawię skuter na bocznej stopce. Kiedy podniosę go ze stopki obroty się natychmiast normują.

Skuterek był jakieś 3 tygodnie temu na wymianie tłoku (poprzedni się stopił po jeździe praktycznie na samym powietrzu), regulowaniu zaworów, wymianie oleju i czyszczeniu gaźnika.
Z góry dziękuję za pomoc :)

Dzieje się tak od samego początku gdy został wymieniony tłok, czy dopiero teraz? Może podczas wymiany tłoka mechanik coś sknocił (źle ustawił rozrząd, lub odwrotnie zamontował tłok). Gdy wymieniałeś tłok mogłeś wymienić też cylinder możliwe że masz przytarty.