Problem z odpalaniem !!POMOCY!!

Witam mam zipp steed 50.Dość dawno pisałem na forum. Dawnym czasem miałem problem z odpalaniem,gaznik wystrzeliwał paliwoispaliny które miały iść do wydechu, W filter pwietrza.Oczywiście problem naprawiony był. Przed wczoraj chciałem zapalić i się przejechać stało się to samo i do tego jeszcze zaczął strzelać tłumik. Prosiłbym o szybką odpowiedz co bym mógł zrobić z tym. Do mechaników nie idę bo nie potrafią nic zrobić muszę działać na własną rękę i potrzebowałbym waszej porady będę bardzo wdzięczny za pomoc:).

odpowiedzcie co myślicie na pytania:
1. Ustawić rozrząd?
2. Sprawdzić czy tłumik nie jest zapchany?
3. przeczyścić gaźnik?
4. Ustawić 0.06 wlotowy - 0.05 wylotowy?

Pogóbiłem się już we wszystkim.

Lub też mogę rozebrać cały silnik?.

Jezeli sie dobrze orjentuje jets to 4t i jesli nie odpalales go przez cala zime to kolego bedziesz mial spory problem.Najlepiej jest wyjac i wyczyscic gaznik ale mozesz tez sprobowac zdjac swiece i prosto do tloka nalac swierzego paliwa.

przez krociec też można:). Jak to nie pomoże również po wyczyszczeniu gaźnika. To czy może być jeszcze rozrząd przestawiony czy też modół szlak trafił?. Mechanik grzebał więc nie wiem co jest grane:/

Jak juz pisalem mozesz wyczyscic i wyregulowac gaznik ale jesli potrafisz to zrobic.W 2t wyjecie i wyczyszczenie gaznika jest stosunkowo proste a w 4t niezbyt jest sporo sprezynek i membran wiec jesli nie umiesz to nie powinenes sie za to brac.Najprawdopodobniej zepsuty jest gaznik i nie odziela spalin. Ja na twoim miejscu kupil bym od razu sportowy lepsze osiagi i w ogole.Albo zaprowadzil do mechanika gaznik to najbardziej skomplikowana rzecz skuterze wiec jesli jest sie laikiem nie radze sie bawic.