Problem z korkiem wlewu paliwa

Czesc. Może to i trochę głupie pytanie,bo wielu forumowiczów ma poważniejsze problemy z skuterami, niż ja teraz obecny... ale okey, nie będę owijał w bawełnę.
Ostatnio skończyła mi się benzyna, więc chciałem otworzyć korek wlewu paliwa. Ostatnio zamykany był jeszcze na początku jesieni... Teraz, nie mogę go odkręcić...W jaki sposób 'poprosic' korek wlewu paliwa,żeby się otworzył? ;)

Trudna sprawa. Bo raczej nie chodzi tu o zassanie się aż do wywołania próżni. Ale, żeby wykluczyć - spróbuj wyjąć filtr paliwa z jednej strony odpinając przewód. Może pomoże. Jak nie to zapieczona nakrętka i kombinowanie.

francuzem go złapać dobrze i pójdzie :)

Jeśli korek masz zamykany na kluczyk to proponuje kapkę oleju wlać poczekać chwile i próbować

guliwer55 napisał:

Jeśli korek masz zamykany na kluczyk to proponuje kapkę oleju wlać poczekać chwile i próbować

Albo preparatu penetrującego a'la WD 40. Mają one wygodne wężyki pozwalające dotrzeć głębiej (przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na to, by go nie brakowało, bo najczęściej mocowany jest on do puszki za pomocą gumki spod której lubi się wyślizgiwać).

Prawdopodobnie chwyciło gumową uszczelkę korka wlewu, do rantu zbiornika. Proponuję to co Madi ;)

Albo poprostu przekręcić go. kluczyk musisz mieć przekręcony

Nie, do korka wlewu paliwa nie mam kluczyka, jest on najzwyklej zakręcany...

no to musi się odkręcić. Może nie w tą strone kręcisz -,-

szyszu3 napisał:

no to musi się odkręcić. Może nie w tą strone kręcisz -,-

Chyba na tyle głupi nie jest żeby odkręcać korek nie w tą stronę. Jak długo nie był odkręcany korek to uszczelka pod korkiem mogła przyschnąć i przykleić się do baku przez co trudno odkręcić. Spróbuj to co napisał Madi. U mnie jak przez tydzień nie odkręcam korka to uszczelka lekko przysycha i jest ciężej odkręcić korek ale się da a jak uszczelka jest lekko wilgotna to chodzi bez problemu .

Jeżeli tam dosięgasz to po psikaj uszczelkę WD 40 odczekaj chwilę i próbuj otworzyć.

Jutro po szkole, wieczorem coś zacznę kombinować :)
Francuz pójdzie w ruch ! :-)

Już załatwione, 5 minut roboty z młotkiem i śrubokrętem ;-)