Problem z klawiaturą

Mam pytanie - co zrobić gdy wpakowało mi się jakieś dziadostwo powodujące że nie mogę na klawiaturze wpisać litery następującej po ż - (wciskając ALT X) - chyba wiadomo o jaką literę chodzi. :-D . Wyskakują mi jakieś kretyńskie linie i okienko z SIZE i RGB podążające za kursorem, i za chiny ludowe nie mogę wywalić tego z kompa. Pomóżcie bo szlag mnie trafia i nie mogę normalnie pisać tekstu. Pozdrawiam.

Prawdopodobnie jakiś program ma przypisaną kombinację Alt+x do danej funkcji. Musisz szukać.

no wręcz napewno.
stawiam na Advanced SystemCare z iobit.com. Jego monitor wydajności ma błąd i zamiast alt+ctrl+x reaguje na alt+x

Wombat napisał:

no wręcz napewno.
stawiam na Advanced SystemCare z iobit.com. Jego monitor wydajności ma błąd i zamiast alt+ctrl+x reaguje na alt+x

Dzięki Wombat - możesz mieć rację gdyż mam oba te programy. Czyli mam je obydwa wywalić z kompa i zainstalować inne do skanowania zagrożeń?

ja bym je wywalił tak po prostu i nie instalował innych.
Działający jest zestaw antywirus + SpybotS&D. Nie robi to niespodzianek.
A jakieś iobity, ccleanery to więcej kłopotów niż korzyści.

Dzięki za pomoc - pomogło chociaż częściowo wywaliłem te programy gdyż nie chce ich usunąć całkowicie.

usuń, oprócz pożerania cennych zasobów są do niczego

Wombat napisał:

usuń, oprócz pożerania cennych zasobów są do niczego

Właśnie nie mogę: podczas usuwania zaczęły się problemy i wyskakuje takie coś:

Co gorsza porobiło się też coś z Windowsem i po uruchomieniu trzy razy wyskakuje komunikat o podobnej treści:

Kompletnie zgłupiałem i nic z tym nie zrobię - jednak najgorsze jest to że co któryś raz po włączeniu nie widzi modemu i żeby odzyskać internet muszę przywrócić Windowsa do poprzedniego punktu w czasie i wtedy pomaga.

no niestety, odsyfianie to czasami ciężka sprawa czasami.
Podrzuć go jakoś kiedyś do mnie to ci go odsyfie

Wombat napisał:

no niestety, odsyfianie to czasami ciężka sprawa czasami.
Podrzuć go jakoś kiedyś do mnie to ci go odsyfie

Ok. Sam sobie nie poradzę. Daj znać kiedy będziesz miał wolną chwilę - no chyba że wpadniesz do mnie - zazwyczaj po 17 jestem w domu. Najgorsze jest to że jak wczoraj przywróciłem system to widział modem. Później ściąga aktualizacje Windowsa (którą wcześniej też ściągał) i po niej już nie widzi modemu, pomimo tego ze Windows jest oryginalny. Jakaś wadliwa aktualizacja. :-( Dobrze że mam modem z WI-FI to działam z telefonu.