PROBLEM Z INCA SPARTAN 2T

Witam wszystkich:) Jestem tu nowy i nie znam sie Dobrze skuterach/motorach , wiec jak bym coś źle napisał, nie krzycie:P

Głownym tematem bedzie Inca Spartan;/
We wakacje napliłem sie na Ince Spartan bo 2 kolegów ma i nie maja z nia zadnych problemow.
Wiec we wakacje zaczołem szukąć i znalazłem używana, przejechałem się nią niestety krótki odcinek poniewaz miałem (złamaną rękę) ale jechał super i było wszytsko ok:) KUpiłem go jechałem specjalnie po niego 230km ;/
Po 3-4 dni zarejstorwał mi moj tata i pojechałem na pierwsza przejażdżkę i tak po 5km jak juz był rozgrzany gasł mi;/ Więc oddałem go do goscia z serwisu , powiedzał mi ze jest zatarty tłok;/ Więc on mi wymienił Tłok i Cylinder. Odebrałem go i po 3km znowu to samo sie stało ze zgasł mi;/ przyjechał po niego znow i robił mi go na swoj koszt. pozniej do mnie dzowni ze trzeba wymienic Wał;/ wiec powiedziałem zeby wymienił. Robił go az do do połowy listopada;/ Powiedział mi on ze zacierał on sie za kazdym razem , ze niby gdzies sie olej zapychał czy cos takiego i latego sie zacierał;/
Juz mi go oddał i przejechałem się nim i teraz jest dobrze ale nie do konca;/ Juz nie gasnie ani nic :) ale jest teraz tak ze on wq nie ma mocy(przyspieszenia);/ i max jedzie do 35km/h. Wczesniej było ze miał kopa i jechał tak 65km/h;) Teraz jak np. chce nim ruszyc to biore manetke do konca a on nie chce jechac i dopiero po chwili rusza(jak by sie slizgał pasek)i wq mocy jechac nie ma ;/ Kolega powiedział mi zebym wymienił w nim wariator i pasek oraz sprzeyny w sprzegle;) Ale narazie nic nie kupuje bo nowu wydam kase i znowu sie okaze ze to cos innego;/ No to na tyle :P
Mam chyba wilekiego pecha na ten skuter;/
Moim pytaniem jest, co mam zrobic w nim i wq zeby on chodził jak normalna Inca :P?
Dzięki wielkie ;)

ta rozumiem to też miałem z poprzednim problemy nie miałem siły i go sprzedałem bo miałem non stop coś i kupiłem innego a wracając do twojego problemu sprawdzałeś filtr paliwa? bo miałem podobnie i sie filtr okazał przyczyną

Aha :)
nie sprawdzałem ;)ale sproboje w najblizszym wolnym czasie sprawdzic;)
A jak nie to tez sprzedam i dołoze kase i kupuje cos innego ;)

"Więc oddałem go do goscia z serwisu"
no i mamy odpowiedz dlaczego silnik sie posypal, ile dales? 1000 zl? za "naprawe". w balona cie w serwisie zrobili i tyle.

Może właśnie zła regulacja napędu?

Jeśli chodzi to filtry paliwa masz dwa - jeden na wężyku, a drugi w gaźniku. Ściągasz przewód paliwowy i tam jest taka mała rureczka, którą musisz wyciągnąć.

Jesli silnik się zacierał to może korbowód był krzywy?

Dałem do serwisu bo sam nie umiem tego zrobic ;/ i mysałem ze bedzie ok;/ .... w serwisie dałem za wszytsko ok.500zł;/

A mam pytanko z tym filtrem paliwa, jak wyjmę ten weżyk to poźniej ten filter mam zdjąć? I jak mam sprawdzic czy jest dobry czy nie?
Dzięki ;)

To cos malo dales pewnie dali ci uzywany wal i cylinder :d

Aha ;/// Co deb....;/
Ale przez to moze byc ze teraz nie ma takiego przyspieszenia i wq ;/??

Ehh masakra;/ ... juz nie wiem co teraz mam z nim zrobic :P
ja to mam jednak pecha ;/

Jezeli dali ci przytarty cylek to bedzie slaby. Skad jestes?

Marcin sprawdz kompresje w silniku, wyczysc gaznik i filtr powietrza. podejrzewam ze masz wytarty lub zbyt waski pasek napedowy stad te slizgi. odnosnie zatarcia tloka to podejrzewam ze masz do wymiany pompke oleju.

Z okolic Łodźi ;)
Mam dobrą kompresje silnika , czyszczony był gaźnik i filtr powietrza;)
Jutro go rozbiore i zobacze w jakim stanie jest pasek :)
Znajomi mówią mi ze prawdopodobnie właśnie pasek juz jest wytarty ;/ i mowili zebym go wyminił i tez wariator.
Pompka Oleju była wymieniana:)

MarcinSparta... napisał:
A mam pytanko z tym filtrem paliwa, jak wyjmę ten weżyk to poźniej ten filter mam zdjąć? I jak mam sprawdzic czy jest dobry czy nie?
Dzięki ;)

Musisz zdjąć ten czarny wężyk co doprowadza paliwo i wysunąć taką małą, białawą rurkę z króćca gaźnika. Obejrzyj ją po wyjęciu. Masz tam taką siateczkę wyłapującą zanieczyszczenia. Musisz cały brud usunąć. Najlepiej pod wodą jakąś igłą czy spinaczem. U mnie raz się zapchał i nie mogłem dojść dlaczego nie chciał ruszyć i dusił się.

A co do paska to faktycznie - może warto byłoby wymienić. Pewnie masz taki jak ja - bodajże 788x17x28.

Oo dzięki bardzoo ;))) To jutro sobie zobacze :))
Dzięki jeszcze raz;)