Problem z gasnieciem...

Witam wszystkich jestem nowy i na tej grupie i nowy jesli chodzi o skutery…Kupilem sobie skuter do jazdy do pracy po tygodniu zaczal przerywac i skakac…9pomyslalem ze paliwa nie dostaje bo tyle moglem sobie wytlumaczyc).Oddalem do mechanika ktory stwierdzil ze pogrzebal w gazniku i tera powinno byl lepiej…Fakt przez 3 dni powiedzmy ze bylo w miare nie liczac tego ze codzien rano odpalam go jade 2km i nagle gasnie po chwili odpalam i znowu to samo…Na chwile obezna kupilem i wstawilem nowy gaznik wymienilem filtry paliwa i powietrza oraz przewody paliwowe…powiem tylko ze gaznik wstawilem prosto z pudelka i przez tydzien jezdzil ok…tera problem sie powtarza…napakne tylko ze swieca jest nowa ma z miesiac…prosze o pomoc bo niemam juz sil a jestem lajkiem w tej dziedzinie…

gaźnik trzeba wyregulować. nie wiadomo co to za sprzęt bo nie byłes łaskaw uznać że to wazne wiec jedyna rada: podstawowa diagnostyka.

  • zawory (jak to 4T)
  • kompresja
  • regulacja gaźnika
  • świeca i stan iskry
  • szczelność dolotu i podciśnień

na moje oko puchnie ci tłok (zaciera sie) albo pada ci moduł. Ale częściej to objawy zacierania się

dzis poswiecilem czas na wykonanie zalecen…wiec:
-zawory zostaly wyregulowane na 0.010
-kompresja jest
-jesli chodzi o gaznik to tydzien temu zostal kupiony nowy i mysle ze wyregulowany jest
-swieca ma tydzien lecz troche rozwarlem na wieksza iskre
-ostatnia rzecz na liscie niemam pojecia

lecz dzis sprawdzilem wszystko co bylo mozliwe nawet mase i kupilem nowe weze do ukladu paliwowego…wszystko bylo ok wsiadlem odpalilem wyregulowalem gaznik zrobilem parerundek po parkingu pozniej ni stad zgasl jak spuscilem z gazu przy hamowaniu przy ponownej prubie odpalenia jakby chcial odpalic bo krecil i mnial jakies obroty lecz lipa…mam zamiar rozebrac bak paliwa bo jak patrzylem to przy odkreceniu od baku nakretki paliwo bezposrednio z baku leci po kropelce i moim zdaniem brakuje mu paliwa i niepodaje tyle ile trzeba.

  • kompresja nie “ma być” tylko ma być prawidłowa.
  • to fanie że myślisz że gaźnik jest wyregulowany.

Wombat pisze to co wiem…dzis chcialem przeczyscic zbiornik paliwa ale pogoda popsula…dzis dodatkowo zakupilem stozkowy filtr powietrza i nowy zawor na podcisnienie…proboje wszystkiego a moj skuter to keewey gianco.2008rok

czyli zamiast rozwiązać obecne problemy wprowadzasz sobie nowe? Tak więcej niewiadomych w równaniu to ciekawiej?

Wombat powiem krotko daj swoj nr tel to wtedy porozmawiamy na spokojnie o problemie?to jest na lepszy pomysl tak sadze bo mechanicy i osoby ktore mi pomagaly nie sa kompetentne…

niestety. to jest bardzo zły pomysł.