Problem z elektyką - proszę o pomoc

Witam, Mam problem ze swoim motorowerem. Podczas oględzin (przy kupnie) odpalał od strzała wszystko chodziło pięknie i gładko (facet pewnie naładował akumulator), teraz nie odpala z rozrusznika i gdy włączam światła mijania to na wolnych obrotach bardzo słabo świecą (robią się jaśniejsze jak dodaję gazu). Czasami jak stoję na światłach to potrafi zgasnąć. Podczas jazdy akumulator w ogóle się nie ładuje. Jak jeżdżę na pozycyjnych (za dnia) to zaraz po zgaszeniu czasami odpali z rozrusznika. Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)
Rurek

Kup nowy akumulator

Ale to chyba nie jest wina akumulatora tylko zbyt dużego obciążenia instalacji. Przynajmniej tak mi się wydaje. Po co mam kupować nowy aku skoro nie będzie się ładował? Czekam na kolejne wypowiedzi

Powiedz mi czy jesli sa wolne obroty swiatlo slabo swieci ? a gdy dajesz gazu to swieci tak jak powinno ?

Skoro akumulator sie nie laduje to wina iskrownika (magneto) akumulator jest tylko po to by zapalic skuter czyli zakrecic rozrusznikiem gdy juz zapali caly prad jest podawany z magneto on doladowuje akumulator i daje prad na swiatla. Wez miernik i zobacz czy magneto wytwarza prad ;)

misiek1471 napisał:

Powiedz mi czy jesli sa wolne obroty swiatlo slabo swieci ? a gdy dajesz gazu to swieci tak jak powinno ?

Tak właśnie się dzieje
Dzięki za odpowiedzi! :) Byłem u elektryka i powiedział, że to albo wina regulatora napięcia albo magneto. A gdzie mogę to magneto znaleźć?

mysle ze to nie wina regulatora napiecia;) magneto znajdziesz pod pokrywa wiatraka chlodzenia silnika odkrecasz obudowe odkrecasz wiatrak i masz magneto ;)