Problem z chłodnicą załatwiony, proszę o opinie jak to się prezentuje wizualnie

W innym temacie opisałem wszystkie modyfikacje swojego skuterka z zeszłego roku. Ale problem znalezienia miejsca na chłodnicę był nie rozwiązany, na chwilę obecną mam już wszystko zrobione, plastiki dorobione i spasowane, z grubsza pryśnięte podkładem. Zostało mi tylko drobne podszpachlowanie i ostateczne pomalowanie dorabianych plastików, fajna siatka w otwór w którym widać chłodnicę i by chyba było. Nie ma koła bo odnawiam amortyzatory ale nie o to chodzi czego nie mam przykręconego przy skuterze. Prosił bym o świeże spojrzenie na to co ulepiłem bo ja to długo robiłem i się przyzwyczaiłem do jego wyglądu i dla mnie wygląda normalnie, a interesuje mnie opinia jak on wygląda? kogoś kto pierwszy raz go widzi na oczy. Wiocha? czy ujdzie w tłumie. Z racji że nie potrafię wstawić zdjęć w temacie daję zdjęcia w linkach, jak ktoś umie to prosił bym o wstawienie ich w temacie żeby nie trzeba było klikać w linki.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ce6b3032bb98b5e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/31200ddbc35e9e37.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0be0cd7fe5b71645.html

Otwór wlotu powietrza masz ogromny, jeśli zamierzasz tylko zakryć go siatką to będzie wyglądało kiepsko. Jakiej siatki byś nie wybrał to będzie mocno kontrastowało z małą lampą.

Jeśli tam pójdzie tylko siatka, to dla mnie wiocha :)
[center]


[/center]

Hm? to mam problem, trzeba może pomyśleć nad jakimś grillem, myślałem wcześniej nad wkomponowaniem jakiegoś grilla z auta, coś w stylu kia, to by może nie najgorzej wyglądało, ale skąd wziąć taki duży kawałek takiego plastiku to znaczy tej kratki plastikowej. Chodzi mi też po głowie jakaś kratka czy siatka z plastiku ABS już nie koniecznie z takim wzorem jak ma kia ale żeby to też było zgrabne, ale szczerze to nie mam wizji

Wsadź sobie w tą dziurę doniczkę z kwiatkiem :)
A tak serio, chyba będziesz musiał na siatce zostać.
Nie wiem jakie te siatki oczka mają ale może warto przemysleć wsadzenie jednej pod drugą. Duże, grube oczka na wierzch a mniejsze pod spód. Tryśniesz na czarno i może tragedii nie będzie.

Maxell dobra byśl, poza tym tą kratkę/siatkę będziesz musiał dopasować do kształtu owiewki, jak zrobisz na płasko będzie lipa

Taką siatkę formuje się bez problemu, i po zamontowaniu miała by kształt czaszy, ale czy to będzie dobrze wyglądało? mam mieszane uczucia, ale siatka jest tania i montaż jej jest błyskawiczny, zero roboty. Chodzi mi o coś takiego, średnica oczka jak najmniejsza
http://allegro.pl/siatka-aluminiowa-czarna-plaster-miodu-tuning-wlot-i3903807752.html

a czy przy tak wielkiej chłodnicy,praktycznie nie osłonietej, dużym wlocie umieszczonym w miejscu gdzie ciśnienie podczas jazdy jest prawie najwyższe nie bedzie problemu z niedogrzaniem silnika?

To jest układ z termostatem ?

Siatkę aluminiową każdy bedzie ci macać. Jeżeli nie zrobisz jej na stelażu to szybko będzie powgniatana.
Ja bym poszukał w samochodowych wlotach powietrza na maske i dach i coś dobrał- a siatke profilaktycznie głebiej w środku żeby osłonić chłodnice przed mechanicznymi urazami. Ew.dopasować element przedniej osłony z innego skutera.

Silnik jest z termostatem, to jest silnik z pg x9 125, chłodnica tez pochodzi z piaggio 125. Mi właśnie zależy na jak największym ciśnieniu powietrza na chłodnicy, stąd te przeróbki w zeszłym roku miałem dwie chłodnice w tym skuterze ale były dyskretnie upakowane jedna pod podłoga jedna pod siedzeniem ale żadna nie była na pędzie powietrza i efekt był taki że latem przy 35stopniach ciepła silnik po 30km zaczynał sie przegrzewać, to znaczy włączał sie wentylator ale już z doświadczenia wiedziałem że trzeba się zatrzymać bo byle jaki wentylator jaki był w zeszłym roku zamontowany nie miał szans zbić temperatury. Teraz będzie na pewno dobrze chłodnica na największym pędzie powietrza i konkretny wentylator (orginalny z resztą od tej chłodnicy. Pozostała tylko kwestia estetyki.

Jestem z powrotem z nową wizją:). A jak teraz wygląda? odradzaliście siatkę to zrezygnowałem z siatki, jest kratka, zdolności plastycznych to ja nie posiadam w ogóle mniej niż zero, jak wyszło sami oceńcie . Nie zwracajcie uwagi na to że jest brudny, jak skończę to się umyje, na razie wstępnie prysnąłem przód podkładem, malowanie po niedzieli, w ogóle do końca tygodnia mam zamiar wyjechać. Mógł by ktoś wstawić zdjęcie w temacie (bo ja nie umiem)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b2670329f17887ec.html

Moim zdaniem nie wygląda źle.

Kratka jest z jakiegoś mercedesa trzeba tylko było wyciąć na miarę i na gorąco troszkę zaokręglić, w mercedesie już była zaokrąglona ale za mało, to białe koło lampy to klej, już przytarty tylko pomalować. Zostało mi polakierowanie tej czaszy i wymiana klocków hamulcowych w tylnym kole, i zakup akumulatora i w drogę, no i porządne mycie, ale mycie to będzie raczej przyjemne zajęcie. Ale uwagi forumowiczów na temat tego co ulepiłem i jak to wygląda są wskazane.

Co do spraw wizualnych, to na Twoim miejscu pozdzierałbym te naklejki i pomalował całego na czarno.

Wygląda nieźle i dobry pomysł. A pomyślałeś czy da się to myć? Musisz mieć z dołu jakiś otwór żeby woda wyleciała po myciu i po deszczu. Chyba że chcesz mieć basen w tej dziurze.

spoko z pyska wygląda.
teraz tylko test drogowy czy ci nie będzie świastać