Problem skuter przerywa i nie wkreca sie na obroty

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #639135
    Matiks
    Uczestnik
    • 6
    • 25Postów:

    Witam może zacznę od początku kupilem keeway ry8 racing 2008r miał on seryjny wydech i noname cylinder tłok głowice jest on odblokowany i jeździł na dyszy 50….
    Jak się nagrzał to nie miał już tej samej mocy to wypiąlem ssanie i jeździł dobrze teraz założyłem zestaw airsal t6 50ccm ( tlok cylinder glowice uszczelki itp )zostawiem seryjny tłumik i dysze ( 50 )jeździł w miare okej kupilem do niego wydech gianelli v2 titanium od mielocha i dodatkowe dysze 60/65/70/75 I tak na 60/65/70 przerywa nie moge wyregulowac gaźnika na 75 świeca mokra niezależnie od ustawienia iglicy i łapie muła juz od samego startu i przerywa A na dyszach 60/65 wkreca ladnie sie do 5 tyś obrotów zaczyna przerywać trzymając na Full gazie musze tak trzymać z kilkanaście sekund i dopiero dostaje kopyto i nawet udalo mi sie do ponad 8 tyś wykręcić ale nie zawsze da się zeobic te 8 tyś na tych dyszach bo przerywa przy 5tys A na dyszy 70 jest to samo tylko w mniejszym stopniu porównując do 75 ( chodzi o obroty ) w czym moze byc problem ? Może przesadzam z wielkosciami tych dysz albo zły tłumik do tego zestawu ? Gaźnik jak mierzyłem od strony krócca kolorowego ma 18mm jak pytałem u mielocha i pokazywała gaźnik powiedział że to 17.5mm A gwint dyszy to 6mm proszę o pomoc 🙁

    #639136
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    a co z dolotem powietrza? poprawiłeś? bo mocniejszy cylinder oprócz większej iości paliwa potrzebuje też więcej powietrza. filtr może być restrykcją.
    no i ostatecznosc to pomiar kompresji – moze coś nie pykło z tym cylindrem

    #639137
    Matiks
    Uczestnik
    • 6
    • 25Postów:

    A jak poprawić dolot powietrza ? Wymienić na stożek?

    #639138
    Rider
    Uczestnik
    • 3
    • 391Postów:

    Albo dać większą puszkę. Czasami wystarczy tylko usunąć zwężkę z oryginalnego filtra 😉

    #639149
    Matiks
    Uczestnik
    • 6
    • 25Postów:

    Zwężkę mam usuniętą z filtra powietrza
    A części są dobrze dobrane tzn dobry tłumik tak ? Jeszcze dodam że nie usuwalem żadnej blokady z wydechu

    #639259
    Matiks
    Uczestnik
    • 6
    • 25Postów:

    Dziś zwiększyłem przepływ powietrza bylo dobrze na dyszy 60/65 nawet na najniższym zębie przy dyszy 70 na najwyższym stopniu iglicy bylo tez dobrze zmieniłem na środkowy juz przerywał chciałem wrócić do poprzednich ustawień i wszystko szlak trafił także myślę że zakupów stożek Stage 6 z mielocha 35mm i 7cm ma długości ten stożek da radę? 😁

    #639260
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    szkoda silnika na stożek. bedzie ryczał na cał a wioche i wioche robił. kup jakiegoś sensownego airboxa. działa jak stożek a jest cichy jak fabryczny dolot, mało wrażliwy na jazde w deszczu i przynajmniej coś filtruje

    #639271
    Matiks
    Uczestnik
    • 6
    • 25Postów:
    #639279
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    nie. to też stożek tylko z osłonką.

    szukaj czegoś typu doppler airbox, motoforce performance airbox albo po prostu filtr od 125 w podobnej budzie

    #639339
    Matiks
    Uczestnik
    • 6
    • 25Postów:

    Oki w poniedziałek będę montować i napiszę co i jak , jeszcze dysze główna kupilem 80 i zacznę od 80 w dół i jak np na 75 albo 70 zacznie dobrze się wkręcać to zostawiam to i nie kombinuje nic z tym A jak się nie uda to niestety do mechanika będę musiał dac ;(

    #639342
    Rider
    Uczestnik
    • 3
    • 391Postów:

    Miejmy nadzieję że się uda 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button